Zacrnilo im se u nadoknadi

FAH

Na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca Zadar je doživio šesti uzastopni poraz i zaradio nove glavobolje vezane uz očuvanje prvoligaškog statusa. Bod je bio džepu sve do 90. minute, a onda je Zoran Lesjak iz očaja ubacio loptu u kazneni prostor gostiju i pronašao usamljenog Stipu Bačelića-Grgića na drugoj stativi. Egzekucija je bila neminovna - 2:1. Momčad iz Sigeta je tako smanjila zaostatak za pretposljednjim dvojcem na samo tri boda i još se malo približilia Zadru. Tri kola prije kraja sastav Ferde Milina ima tri boda više od zone kvalifikacija, a šest od mjesta koje vodi u drugu ligu.

Nakon samo četrdeset sekundi igre gosti su stvorili prvu priliku. Ivor Weitzer podvalio je pravovremenu loptu u prostor, ali golman domaćih Ivan Čović bio je za pola koraka brži od Josipa Tadića. Nešto kasnije Dragovoljac je tražio jedanaesterac, nakon što se Dario Tomić zabio u Franu Ikića, no glavni sudac Marin Vidulin samo je raširio ruke. Žustar početak pokazao je da obje momčadi traže puni plijen. Jedina je razlika bila u tome što su Zadrani to htjeli ostvariti kroz kontre, dok su domaći morali jurišati, tražeći bodove spasa. U 11. minuti Stipe Bačelić-Grgić proigrao je Jana Doležala, koji je s vrha kaznenog prostora pokušao naciljati kroz Matkovićeve noge. Srećom po goste, nije mu uspjelo. No, sedam minuta kasnije nije bilo spasa. Bačelić-Grgić i Doležal odigrali su dupli pas u dubinu i izbacili iz igre kompletnu zadarsku obranu. Uslijedila je povratna lopta u srce kaznenog prostora i nemilosrdna egzekucija u izvedbi Ivana Božića - 1:0.

Primljeni gol ekspresno je skratio zadarska krila. Kako su minute curile, tako je Dragovoljac sve više i više preuzimao konce igre i djelovao sigurnije. U 35. minuti Božić je mogao postati junak Sigećana, no Matković je u padu uspio nogama skrenuti loptu i usmjeriti je van okvira gola. U drugom dijelu Milin je na teren, umjesto Domagoja Muića, poslao Antonija Jakoliša, koji se pridružio Tadiću u vrhu napada. No, novi propust zadarske obrane otvorio je prostor Doležalu koji se našao oči u oči s Matkovićem. Ipak, nije bio precizan. U 54. minuti Doležal s desnog boka vratio prizemnu povratnu loptu za Krešu Ljubičića, koji je sa deset metara promašio okvir gola. Niti dvije minute kasnije Bačelić-Grgić je izbacio Doležala samog pred gol. Sjajno raspoloženi Matković se još jednom nije dao prevariti.

Kazna za promašaje stigla je ekspresno. Akcija gostiju nije puno obećavala sve dok lopta nije stigla do Igora Banovića na lijevoj strani. Uslijedilo je prizemno ubacivanje na rub kaznenog prostora i bljesak Weitzerove lijeve noge. Lopta je pogodila prečku i odbila se u mrežu - 1:1. Domaći su uzvratili iz prekida već u idućem napadu. Bačelić-Grgić pucao je iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, a lopta je završila na prečki. U 75. minuti Božić je snažno pucao s ruba kaznenog prostora, ali Matković je još jednom bio na visini zadatka, izbacivši loptu u korner. To je bila zadnja opasna akcija Dragovoljca do zadnje minute...

H. DRAGOVOLJAC - ZADAR 2:1

ZAGREB - NSC Stjepan Spajić. Gledatelja: 600. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Strijelci: 1:0 Božić (18'), 1:1 Weitzer (60'), 2:1 Bačelić-Grgić (90'). Žuti kartoni: Božić, Špehar, Bačelić-Grgić, Ljubičić (Hrvatski dragovoljac), Šarić, Hrgović, Jerbić, Oršulić (Zadar).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Čović 6, Špehar 6,5 (od 76' Rašić -), Gregov 6, Mrčela 6,5, Tomić 6, Lesjak 6,5, Ljubičić 6,5, Zlatar 6, Bačelić-Grgić 7,5 (od 90' Brtan -), Doležal 6 (od 71' Jazvić -), Božić 7.

ZADAR: Matković 7,5, Ikić 6 (od 64' Bilaver -), Jerbić 6, Neretljak 6,5, Sarić 6, Muić 5,5 (od 46' Jakoliš 5,5), Oršulić 5,5, Banović 6, Hrgović 5,5, Weitzer 6,5 (od 90' Šimurina -), Tadić 6.