Ne može Guć obraniti koliko Zadar može pogoditi

U 27. kolu momčad sa Stanova pobijedila Hrvace
Uspješan je bio debi Dragana Blatnjaka na klupi „plavih“ koji su u četvrtom pokušaju dočekali prvi trobod protiv sastava iz Hrvaca
Vedran SITNICA
Slavila se pobjeda

Uspješan je bio debi Dragana Blatnjaka na klupi Zadra. Momčad sa Stanova nastavila je s efikasnim izdanjima i s tri gola u mreži ispratila Hrvace, sastav koji u prethodna tri pokušaja u Trećoj ligi Zadar nije uspio pobijediti. Jučer je konačno prekinuta i ta neugodna tradicija.

Igrala se druga minuta kada smo vidjeli prvi pokušaj Zadrana, udarac Repića s 15 metara završio je pored gola. Tri minute kasnije ubacio je Župan s lijeve strane za prvu intervenciju vratara Guća. Malo nakon toga ponovno je u akciji Repić, udaljenost je i ovaj put 15-ak metara, udarac ide u okvir gola, ali brani Guć. Pritisak se domaćinima isplatio u 16. minuti. Pranić je ubacio loptu iz auta s lijeve strane, a Čubrilo se odlično zagradio u kaznenom prostoru i sa 6-7 metara iz voleja neobranjivo pogodio mrežu - 1:0. Blizu drugom golu Zadrani su bili u 20. minuti kada je Guć refleksno obranio Jerbićev udarac glavom. Odlično se Guć snašao i u 33. minuti kada je zaustavio pokušaj Torbarine u situaciji „jedan na jedan“. Prvu priliku gosti su imali u 38. minuti kada je Kosorčić s 18 metara pucao preko gola. Do kraja poluvremena pokušao je i Pranić, s 12 metara iskosa s lijeve strane loptu je posao malo iznad gola. U 44. minuti još jednom Guć izlazi kao pobjednik iz dvoboja u kojem je Jerbić pucao glavom nakon ubacivanja Župana iz slobodnog udarca s lijeve strane. Nakon mirnih 15-ak minuta u drugom poluvremenu Zadar je povećao vodstvo. U 62. minuti Repić je odlično prošao po lijevoj strani i uposlio Župana čiji je precizni udarac s 14-15 metara završio u mreži - 2:0. Dvojbe oko pobjednika riješene su u 76. minuti. Branič gostiju Ajduković naletio je na loptu na 15-ak metara od vlastitog gola i u namjeri da je vrati svom vrataru prebacio ga za 3:0. Silno je jučer bio zaposlen vratar Guć koji je u 85. minuti najprije sjajno obranio Jurićev udarac nogom, a potom i Handžićev pokušaj glavom. Razbranio se Guć i u 88. minuti pravovremeno izašao pred Handžića...

ZADAR 3

HRVACE 0

ZADAR - Stadion na Stanovima. Gledatelja: 350. Sudac:Josip Zec (Split), Ćapitović (Split), Kalinić (Klis). Strijelci: 1:0 Čubrilo (16'), 2:0 Župan (62'), 3:0 Ajduković (76' - ag). Žuti kartoni: Handžić (Zadar); Bašić-Šiško, Dadić, Ajduković (Hrvace).

ZADAR: K. Jurjević, Repić (od 78' Handžić), Pranić, Sarić, Tokić (od 63' J. Jurjević), Torbarina (od 70' Petković), Župan, Anić, Jerbić, Čubrilo, Jurić, Jurjević. Predstavnik kluba: Dragan Blatnjak.

HRVACE: Guć, Ajduković, Ćavar, Maganić, Matijašević, Bašić-Šiško, Dadić (od 72' Ljubas), Živaljić (od 65' Plavša), Glavaš, Božinović, Kosorčić (od 56' Mažurin). Trener: Ivan Medvid.

PRIMORAC (B) 4

PRIMORAC (S) 0

BIOGRAD NA MORU - Igralište Kazimir i Silvestar. Gledatelja: 100. Sudac: Emil Tomašević (Ploče). Pomoćnici: Grčić (Dicmo), Proso (Gata). Strijelci: 1:0 Majić (72'), 2:0 Lazarevski (77'), 3:0 Majić (79'), 4:0 Bubnjar (90').

PRIMORAC (B): Rogić, Brzoja, Colić, Iveljić, Ješe, Vodopija, Majić, Lazarevski, Zelić, Paponja, Bubnjar. Predstavnik kluba: Leo Šarić.

PRIMORAC (S): Karin, Spajić, Barać, Vidović, Boban, Jureškin, Galić, Bagarić, Grubišić, Ćerdić, Grković. Predstavnik kluba: Dejan Čakić.

Stobrečani su izdržavali pokušaje Biograjaca sve do posljednjih 20-ak minuta. Tada je Majić pogodio za 1:0 i „otvorio špinu“ za pravi potop imenjaka. S tri boda momčad iz kraljevskog grada se vratila na drugo mjesto te je i nakon ovog kola ispred Zadra...

Ostali rezultati 27. kola: Zagora - Neretvanac 7:1, Imotski - GOŠK Dubrovnik 1919 0:0, Junak - Val 4:0. Danas (17 sati): Urania - Jadran LP, Zmaj - Kamen, Croatia - Split.