Utorak, 23. travnja 2024

18 C°

Jure Tadić najbolji u kategoriji do 11 godina

28.06.2021. 07:52

U hotelu Medena u Trogiru od 18. do 24. lipnja održano je kadetsko Prvenstvo Hrvatske u šahu. Od predstavnika klubova iz Zadarske županije najbolji rezultat ostvario je Jure Tadić, član Zadra, koji je u kategoriji do 11 godina osvojio titulu prvaka Hrvatske nakon što je u devet partija imao osam pobjeda i jedan remi te je u konačnom redoslijedu slavio s 1,5 bodova više od drugoplasiranog Kevina Kucelja (Oroslavje). Tadić je tako ponovno osvojio prvo mjesto nakon što je prije dvije godine bio najbolji u kategoriji do devet godina. Za taj je doseg Tadić 2019. godine dobio Grb Grada Zadra.
– Kao prvaka Hrvatske Tadića uskoro očekuje nastup na Svjetskom kadetskom prvenstvu, za koje će se pripremati pod okriljem našeg kluba, s trenerima Ivanom Jakićem, FIDE majstorom, te velemajstorom Sašom Martinovićem – kaže Mario Petani, predsjednik ŠK Zadar. Od ostalih županijskih predstavnika Matej Benić (Zadar) je osvojio treće mjesto u kategoriji do osam godina. U najstarijem uzrastu, do 15 godina, među 57 natjecatelja treći je bio Zadranin Damian Vučenović, član Sesveta Agroproteinke, nakon što je upisao šest pobjeda, dva remija i poraz.
Do sedam godina, dječaci: 8. Adrian Petani (Zadar) 4,5, 9. Gašpar Ninčević (Casper) 4,5 bodova.
Do devet godina, dječaci: 14. Andrija Mučaji (Casper) 4,5, 17. Matej Benić (Zadar) 4 boda.
Do 11 godina, dječaci: 1. Jure Tadić (Zadar); djevojčice: 5. Katarina Benić (Zadar) 5 bodova.
Do 13 godina, dječaci: 14. Adrian Gazić (Zadar) 5,5, 19. Lovre Vignjević (Zadar) 5, 55. Ante Šimičević 2, 56. David Susak (obojica Zadar) 1 bod; djevojčice: 14. Nikolina Trninić (Zadar) 3 boda.
Do 15 godina, dječaci: 17. Josip Jakšić (Casper) 5, 26. Lovre Klanac (Bibinje) 5, 27. Šimun Mrkić 5, 52. Borna Benić (obojica Zadar). 2,5 boda; djevojčice: 11. Nikolina Dokoza (Zadar) 4 boda.