Petica Raštana, golijada u Benkovcu

Autor: Z L

27.09.2009. 22:00

RAŠTANE 5 NERETVANAC 0
RAŠTANE GORNJE – Igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja: 150. Sudac: Damir Silić (Dicmo). Pomoćnici: Čiro Ugrin (Split) i Marijo Jadrijević (Glavice). Strijelci: 1:0 Čirjak (28′), 2:0 M. Gospić (34′), 3:0 Burčul (56′ – 11 m), 4:0 L. Batur (73′), 5:0 Banović (86′).
RAŠTANE: Pedić, Peraić, Andačić, Banović, L. Batur, Veršić, Čirjak (od 58′ Gregov), Medun (77′ Mitrović), M. Gospić, Burčul (od 82′ Mikulić), M. Batur. Trener: Vlado Mandić.
NERETVANAC: Z. Bubalo, M. Mihaljević, Z. Čamo (od 58′ Telalić), A. Mihaljević, Deak, M. Čamo, Kozina (od 75′ Utovac), I. Bubalo, Pehar, Ćosić (od 64′ Ključe), Prce. Trener: Nino Šešelj.
Poslije ne baš kvalitetne predstave iskusnija i kvalitetnija momčad Raštana bez većih problema visoko je porazila goste iz Opuzena 5:0 i zadržala priključak na vrhu tablice. Nakon što Opuzenci nisu realizirali četiri izgledne prigode, zahvaljujući i vrlo dobrim obranama Pedića, gdje je i Ante Mihaljević u 12. minuti izbliza pogodio vratnicu, došla je kazna i vodstvo Raštana 1:0. Naime, u 28. minuti povratnik u redove domaćina Šime Čirjak iskoristio je nesporazum u obrani gostiju i izbliza svladao vratara Neretvanca iskusnog Zorana Bubala. Već u 34. minuti nakon dodavanja Šime Čirjaka brzonogi Marko Gospić probio se po lijevom boku i oštrim udarcem s 15 metara iskosa povisio na 2:0, čime je riješio pitanje pobjednika. Početkom nastavka igre domaći su povisili na 3:0 kada je iz kaznenog udarca u 56. minuti bio precizan kapetana Goran Burčul, a prethodno je u 16-ercu gostiju Mate Čamo srušio najboljeg pojedinca susreta Marka Gospića. Poslije nekoliko propuštenih prigoda u finišu susreta Raštane su postigle još dva zgoditka. U 73. minuti povisuje stoper Luka Batur, glavom izbliza nakon ubačaja Marina Batura, a konačni rezultat 5:0 postavio je Igor Banović u 86. minuti kada je odbijenu loptu od vratara s osam metara pospremio u mrežu Opuzenaca. (A. J.)
VELEBIT 4 PRIMORAC 6
BENKOVAC – Igralište HNK Velebita. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Soldić (Potravlje). Pomoćnici: Danijel Storić (Vodice), Rino Pavlov. .
Strijelci: 0:1 Mišlov (23′), 0:2 Tokić (25′), 0:3 Moravčić (34′), 1:3 Klarić (42′), 2:3 Kolić (52′), 2:4 Vichović (57′), 2:5 Tokić (63′), 3:5 Karamarko (73′), 4:5 Klarić (82′), 4:6 Tokić (89′). Crveni karton: Armando Marenzzi – u 84. minuti, prigovor sucu.
VELEBIT: Baričić, Žilić, Rogić, Benić, Čerina, Dujmović (od 46′ Jurjević), Srzentić, Klarić, Klapan, Sučić (od 46′ Kolić), Šarlija (od 70′ Karamarko). Trener: Rafaelo Sušić.
PRIMORAC: Juričin, Prtenjača, Zanić, Mišlov, Marković (od 46′ Lazarevski), Pezelj, Anić, Moravčić (od 70′ Rašo), Vichović, Batista (od 79′ Hunjadi), Tokić. Trener: Armando Marenzzi.
Trećeligaški zadarski derbi opravadao je očekivanja. Dogodila se prava golijada od od deset zgoditaka. U potpunosti zadovoljan može biti trener Primorca Marenzzi. Njegova veza je bila odlična, a napad je bio efikasan. Domaćin je ušao u susret oslabljen, neigranjem Dade Klapana i Barnjaka što se osjetilo u napadačkom redu. Do 23. minute gosti su napravili tri poluprigode da bi se Mišlov najbolje snašao i postigao zgoditak, a samo dvije minute kasnije Tokić je to isto uradio, da bi Moravčić u 34. postigao treći zgoditak za goste. Od tada su inicijativu imali domaćini. U minute više od igre imali su domaći nogometaši pa je Klarić u 42. i Kolić u 52. smanjili su rezultat, no ponovno su za Biograđane zabili Visković i Tokić. Tokić u 89. minuti postavlja konačni rezultat na radost gostujućih navijača. Nešto će rapidno morati mijenjati domaći trener u svojoj igri. (I. G.)