Butić: Izgubii smo unatoč najboljoj partiji ove sezone

Unatoč optimističnim najavama Zadrani se iz Sesveta nisu vratili sretni. Dapače, nisu uspjeli osvojiti niti jedan bod i na taj način su prekinuli pozitivan niz rezultata (dvije pobjede i dva remija računajući kup utakmicu u Poreču). Poraz naravno znači i pad na drugoligaškoj ljestvici pa je Zadar ponovno u zoni ispadanja. S obzirom na okolnosti koje vladaju oko kluba i vrlo mlade momčadi koju na raspolaganju ima trener Josip Butić, ovakva borba se mogla i očekivati. Nadajmo se samo da se Zadrani neće dugo zadržati u toj opasnoj zoni i da će već nakon sljedećeg kola biti u sredini ljestvice. Jer, osim četvorke koja se izdvojila, ostale momčadi su u nekoliko bodova pa jedna pobjeda automatski može značiti skok od nekoliko mjesta na ljestvici.

Kobni promašaji

Vratimo se jo malo utakmici u Sesvetama. Čitajući izvještaje s tog dvoboja nije teško zaključiti da su Zadrani imali odličnu priliku s ovog gostovanja donijeti, možda i puni plijen. Jer samo u prvom poluvremenu u nekoliko navrata Zadrovi igrači izlazili su sami ispred domaćeg vratara Šarlije, ali je on u svim tim dvobojima izlazio kao pobjednik. A taj niz prigoda krenuo je već od 2. minute kada je Lovre Čirjak tukao s desetak metara, nažalost pored vratnice. Isti igrač ponovno je u odličnoj situaciji u 25. minuti i to još bliže pogotku. Ovoga puta pogodio je vratnicu. Ni treća nije ovoga puta bila sreća. Čirjak je nakon solo prodora u 56. minuti krenuo sam na Šarliju, ali i ovoga puta domaći vratar je iz međusobnog dvoboja izašao kao pobjednik. I tu je Zadar stao, a Sesvete su proigrale. Ili bolje reći Zadar im je darivao situacije iz kojih su oni pogađali. Prvi put se to dogodilo u 65. minuti kada se Kruno Ivančić upisao u strijelce. Asistirao mu je Prskalo koji je u 81. minuti svojim pogotkom stavio točku na "i" ovog dvoboja. Šteta, jer Zadar je eventualnom pobjedom u Sesvetama mogao potpuno odmaknuti od opasne zone. Ovako će prigodu za tako nešto morati pričekati. Trener momčadi sa Stanova dan nakon gostovanja u Sesvetama nije bio ništa manje razočaran nego onoga kada je njegova momčad poražena.

- Naravno da je žal velika. Bez lažne skromnosti već u prvom poluvremenu mogli smo i morali voditi 5:1 - kazivao je nezadovoljni Butić.