Zadranima dramatični peti set

27.10.2013. 23:00

U derbiju kola dviju do sada neporaženih momčadi zaslužena pobjeda odbojkaša Zadra nakon velike borbe u pet setova. Prvi su set Riječani dobili i to vrlo lako, a kako je krenulo činilo se da će susret riješiti u svoju korist. U drugom setu domaći uzvraćaju, ali ne baš lako jer nakon vodstva 16:11 gosti dolaze na 22:21. Ipak domaći rješavaju set u svoju korist. Nakon izjednačenog početka i 10:7 Zadrani prave seriju za nedostižnih 22:15 i opet dobivaju za 2:1 u setovima. U četvrtom setu su se pak Riječani razigrali te nakon 17:11 dosta lako privode set kraju.
U petom odlučujućem i dramatičnom setu rezultat je čak dvanaest puta bio izjednačen, od početnih 1:1 pa do 18:18. Euforija među igračima i navijačima Zadra je nastala kada su domaći uspjeli dva puta poentirati i na kraju pobijediti.
Do ovog kola obje su momčadi ostvarile maksimalni učinak od tri pobjede, no sada su Zadrani sami preuzeli lidersko mjesto.