Biograjci »slomili« tvrdi Kamen, Zadar remizirao nakon 0:3, a HV Posedarje poraženo u Metkoviću

Odigrane su utakmice 12. kola
Primorac (B) je na svom travnjaku unatoč velikoj nadmoći slavio golom Nikole Marića u samoj završnici. Zadrani su imali vodstvo od 0:3 koje su prosuli u drugom poluvremenu. Posedarci su pružili žestoki otpor u Metkoviću, ali su poraženi rezultatom 2:1
Vedran SITNICA
TRI PLUS JEDAN - Biograjci su svladali Kamen, Zadar remizirao kod OSK-a

PRIMORAC (B) 1 - KAMEN 0

BIOGRAD – Igralište Kažimir i Silvestar. Sudac: Mario Jadrijević (Sinj) 6,5. Pomoćnici: Štampalija i Severinski. Strijelci: 1:0 Marić (86’).
PRIMORAC (B): Stojanov, Kulaš, Birkić, Lokin (od 53. Ninčević), Bitunjac, Vodopija (od 86. Josipović), Klopp, Lazarevski, Musa, Bajić (od 67. Nakić), Marić. Trener: Marko Moravčić.
KAMEN: Barbić, Mikulić, Čelić, Kljenik, Bilić, Olujić, Pirić, Kujundžić, Dumančić (od 70. R. Kujundžić), Kirevski. Trener: Grgica Kovač.
U 12. kolu Treće HNL jug Primorac (B) je na svom travnjaku Kazimir i Silvestar slavio protiv momčadi iz Ivanbegovine, Kamena, rezultatom 1:0. Strijelac pobjedonosnog pogotka za Biograjce bio je Nikola Marić u 86. minuti utakmice čime je domaćinima donio vrijedna tri boda. Novi trener Marko Moravčić nakon što je s klupe otišao Krešimir Sunara, u svom debiju uspio je startati pobjedom i nadamo se da će tako nastaviti i u sljedećim utakmicama.

Biograjci su odmah žestoko krenuli po vodstvo, ali momčad Kamena odlično se postavila u blok koji nije bilo lako probiti. U 15. minuti prva prilika za Biograjce. Lokin je odlično prošao po desnoj strani i uposlio Bajića koji tuče tik uz vratnicu gostujućeg gola. Dvije minute kasnije nova prilika domaćina. Klopp je uposlio Vodopiju koji puca glavom, ali gostujući vratar Barbić je siguran. Igrala se 20. minuta kada se Lokin našao u izglednoj situaciji, ali lopta mu je pobjegla u gol aut. Nakon toga na scenu je stupio vratar Barbić koji redom zaustavlja udarce Muse i Bitunjca, te Vodopije i Marića. Bez obzira na ogromnu nadmoć Biograjaca u prvom poluvremenu, gosti su čudom izbjegli loptu u svojoj mreži.
U nastavku utakmice momčad iz kraljevskog grada krenula je istom silinom. U 59. minuti odlična prilika za vodstvo, Marić je s desne strane oštro tukao, ali Barbić je ponovno na visini zadatka. Nakić je u 72. minuti tukao, Barbić brani, kao i minutu kasnije kada je pucao Marić. U 75. minuti obranio je i odličan udarac Vodopije. Na kraju je ipak kapitulirao. Igrala se 86. minuta kada je Klopp uposlio Marića koji šalje loptu u Barbićevu mrežu za konačnih 1:0.

NERETVA 2 - HV POSEDARJE 1

METKOVIĆ - Igralište Iza Vage. Gledatelja: 200. Sudac: Marino Majstrović (Split). Pomoćnici: Matej Pavić (Split) i Kristijan Kuduz (Vrlika). Strijelci: 1:0 Ivan Buhač (14’), 2:0 Luka Anković (18’), 2:1 K. Torbarina (35’)- Žuti kartoni: Buhač, Miličević (Neretva), I. Brkić, D. Torbarina, Gambiraža, J. Jurjević (HV Posedarje). Crveni: Josip Butić (
NERETVA: Kozina, Rodin, Kožul (od 46’ Katavić), P. Raguž, Anković (od 77’ Marić), Jelavić, Buhač (od 75’ Batinović), I. Raguž (od 56’ Jelavić), Miličević, E. Raguž, Čupić (od 87’ Jurković). Trener: Mario Svaguša.
HRVATSKI VITEZ POSEDARJE: K. Jurjević, Pedišić (od 65’ Klanac), I. Brkić (od 58’ Gambiraža), D. Torbarina, Rončević, Smokrović (od 40’ Tokić), Kevrić, Jurić, J. Brkić (od 65’ Pevalović), J. Jurjević, K. Torbarina. Trener: Josip Butić.

Hrvatski vitez Posedarje doživio je poraz u 12. kolu Treće HNL jug. Momčad iz Posedarja gostovala je u Metkoviću gdje je poražena rezultatom 2:1 od ondašnje Neretve. Nakon ovog poraza Sloga je na ljestvici preskočila HV Posedarje koje je palo na 3. mjesto. Odlučujućim se pokazao početak utakmice u Metkoviću gdje su Posedarci nakon 18 minuta bili u rezultatskom minusu od dva pogotka. Najprije je u 14. minuti Ivan Buhač svojoj momčadi donio vodstvo. Nakon kornera glavom na prvoj stativi šalje loptu u mrežu Posedaraca. Četiri minute kasnije već je bilo 2:0 za domaćine. Strijelac tog pogotka bio je Luka Anković koji nakon centaršuta i odbijene lopte Karla Jurjevića lopta, neometan pogađa mrežu gostiju. HV Posedarje je smanjilo zaostatak več u prvom poluvremenu kada je Karlo Torbarina smanjio na 2:1. Izašao je sam na vratara Kozinu i mirno realizirao priliku. Unatoč nastojanju u drugom poluvremenu da zabiju i drugi pogodak, Posedarci nisu uspjeli u svom naumu i na kraju su domaćinima morali čestitati na osvajanju tri boda. Treba naglasiti da su gosti dvaput pogodili okvir gola, a poništena su im i dva pogotka zbog zaleđa.

OSK 3 - ZADAR 3

OTOK - ŠC Gola Brda. Gledatelja: 200. Sudac: Paško Mandić (Prgomet). Pomoćnici: Dujo Sarić (Klis) i Marin Barić (Solin). Strijelci: 0:1 Bačkov (5’), 0:2 Blažević (10’), 0:3 Stojčević (35’), 1:3 Barać (48’), 2:3 Barać (64’), 3:3 Vuleta (85’). Žuti kartoni: Barać, Norac-Kevo (OSK), Pinčić (Zadar). Crveni:-.
OSK: Cvrlje, Barać, Vukušić (od 77’ Marinović), Tadić, Marunica, Radman (od 46’ Bašić), Vuleta, Spajić (od 46’ Gugić), Norac-Kevo, Vukasinović (od 49’ Ganassi), Norac-Kljajo (od 46’ Vidović). Trener: Zdravko Ćurković.
ZADAR: Pinčić, Iličić, Rokov, Banović, Blažević, Begonja (od 80’ De Abreu), Majić (od 57’ Bugarija), Stojčević, Jerbić, Bačkov (od 88’ Vukadinović), Pranić. Trener: Želimir Terkeš

Zadar je u 12. kolu Treće HNL jug gostovao u Otoku gdje je s ondašnjim OSK-om odigrao 3:3. Bod na gostujućem travnjaku bio bi dobar ulov da ne pistoji činjenica kako su Zadrani nakon 35 minuta igre imali vodstvo od 0:3. Ovako, Zadrani su se se s gorkim okusom u ustima vratili u Krševanov grad. Momčad sa Stanova povela je u 5. minuti golom Ante Tonija Bačkova, a već u 10. na 0:2 povisio je Vlatko Blažević. Josip Stojčević je u 35. minuti dodatno povisio vodstvo i sve je ukazivalo na to da trobod putuje u Zadar. Domaćin smanjuje golom Stipe Baraća u 48. minuti, a isti igrač u 64. Otočane potpuno vraća u igru. Zgoditak vrijedan boda za domaćine je u 85. minuti postigao Andro Vuleta.
Vratimo se na početak. U 5. minuti Majić je izveo korner, Jerbić glavom pucao, a na odbijenu loptu natrčao Bačkov i zabio za 0:1. Dvije minute kasnije Pranić je uputio centaršut, a Bačkov glavom tukao pored vratnice. Igrala se 10. minuta kada je Majić prošao po lijevoj strani i odigrao povratnu loptu za Blaževića koji zakucava za 0:2. U 33. minuti Vukasinović je na drugoj strani odlično tukao s 20 metara, ali Pinčić fantastično brani. U 36. minuti Blažević je odigrao povratnu loptu za Stojčevića koji zabija za 0:3. Gosti se vraćaju u nastavku. U 48. minuti Bašić je dugom loptom uposlio Baraća koji zabija za 1:3. Isti igrač je autor gola u 64. minuti za 2:3. U 68. minuti domaćin je u prilici za izjednačenje, ali Pinčić brani. Igrala se 65. minuta kada je Blažević u pokušaju egzekucije prebacio vratara, ali i čitav gol. Minutu kasnije i Bačkov je u prilici, ali Cvrlje brani. I onda je došla 85. minuta kada Pinčić brani prvi pokušaj, ali Vuleta praktički s metra zabija za konačnih 3:3.

TREĆA HNL JUG

12. kolo: Primorac (B) – Kamen 1:0 (Marić 86’), Neretva – Hrvatski vitez 2:1 (Buhač 13’, Anković 18’ // K Torbarina 34’), OSK – Zadar 3:3 (Barać 47’, 62’, Vuleta 84’// Bačkov 5’, Blažević 8’, Stojčević 36’), Sloga – Split 4:1 (Marović 26’, 47’, 53’, Vekić 65’ // Kapetanović 90’), Vodice – Zmaj 2:2 (Celić 69’, Lozina 87’-ag // Dan.Rašić 14’-11m, Kovačić 75’), Hrvace – Neretvanac 3:1 (Banić 57’-11m, Andrić 69’, 83’ // Mihaljević 6’), Zagora – Urania 3:0 (Krajina 17’, 41’, Bitunjac 79’), GOŠK – Junak 2:0 (Lang 22’, Žile 56’), Jadran LP – Uskok 5:0 (Kalfić 7’, 26’, 42’, Raguž 28’, Krstičević 75’)