Za državnu smotru spremni

28.02.2012. 23:00

Na splitskom bazenu Poljud plivački klubovi Zadar i Jadera proteklog su vikenda uspješno odradili drugi dio Regionalnog prvenstva Hrvatske – Regije 1 za kategorije kadeta, mlađih juniora, juniora i seniora. Posljednja tri dijela natjecanja dalmatinskih predstavnika Zadranima su donijela 13 novih odličja, od čega su 10 oko vrata objesile plivače Zadra, a tri najveća uzdanica Jadere Leo Bavdek.
Medalje su za PK Zadar osvojili: Laura Čizmin – prvim mjestom među juniorkama i drugim u konkurenciji seniorki na 100 m prsno (1:17.71), a zatim i trećim vremenom na 50 leđno (32.57); Katja Čizmin bila je prva na 100 m prsno (1:22.16) u uzrastu mlađih juniorki i treća od juniorki, dok je do drugog mjesta konkurenciji ml. juniorki doplivala na 50 delfin (32.04). Katja je ukupnim zbrojem bodova kroz svih šest dijelova natjecanja osvojila treće mjesto na postolju i mlađe juniorski pehar. Petra Marković bila je druga mlađa juniorka na 100 m delfin (1:13.37), a uspjesima se mogla pohvaliti i štafeta juniorki PK Zadar u sastavu: Ira Jovančević, Ana-Marija Petani, Laura i Katja Čizmin. Djevojke su isplivale srebro na 4 x 50 slobodno (1:58.57) te broncu na 4 x100 slobodno (4:27.53). Štafeta mlađih juniorki (Petra Marković, Viktorija Vidaić, Petra Sabo i Maja Ninčević) zauzela je drugo mjesto na 4 x 50 slobodno svladavši dionicu za 2:07.41.
Pored spomenutih, u PK Zadar ističu i dosege kadetkinja Karle Donadić i Anne Mladenović, koje su po prvi put isplivale zahtjevne norme HPS-a te tako osigurale nastup na predstojećoj državnoj smotri (u Splitu od 15. do 18. ožujka). Donadić je na 100 m prsno plivala 1: 34.57, a Mladenović se sa 1:11.47 istakla u disciplini 100 slobodno.
Po starom dobrom običaju predvodnik Jaderinih uspjeha ponovno je bio Leo Bavdek. Kadet zadarskog kluba prvi se put penjao na postolje u disciplini 200 m slobodno, u kojoj je s vremenom 2:10.63 zauzeo drugo mjesto; nakon toga je na 100 m prsno (1:22.42) zauzeo treće mjesto, da bi 400 slobodno prevalio za 4:36.45 doplivavši do titule regionalnog prvaka Hrvatske. Vrijedi spomenuti i da je na 1500 m slobodno u dobnoj skupini kadeta stigao do drugog mjesta s vremenom 18:16.20 (ml. juniorski limit), čime je u svim spomenutim disciplinama isplivao norme za nastup na PH. Norme za državno prvenstvo ostvarila je i Petra Rudić, i to u dvije discipline: 200 i 400 m slobodno, te Lucijan Krpina koji je plasman u odabrano društvo izborio na 100 m leptir.

Zadrani na drugom dijelu Regionalnog PH

Zadar: Karlo Vukić, Borna Dukić, Renato Sabo, Ira Jovančević, Laura Čizmin, Ana-Marija Petani, Petra Marković, Katja Čizmin, Maja Ninčević, Viktorija Vidaić, Petra Sabo, Jakov Lonić, Petar Lonić, Marko Smrkinić, Andrea Anna Milin, Karla Donadić, Anna Mladenović, Sara Anić, Katarina Miočić, Lucija Skroče, Lucija Dukić, Maria Janković, Luca Kanjer, Lara Predovan, Ana Jurlina, Borna Artić, Bruno Torbarina, Filip Petani, Marjan Kulaš, Antonio Milin, Luka Perović, Luka Smrkinić, Ivan Medanić.
Jadera: Petra Amanović, Nikita Baraba, Leo Bavdek, Barbara Ćustić, Lovre Ćustić, Lovro Krpina, Lucijan Krpina, Ante Nižić, Sara Radman, Petra Rudić, Nika Sipina, Andrija Smolić.