Još jedan brzi pad košarkašica Zadra

28.03.2013. 23:00

Zadranke su izgubile petu utakmicu u nizu i tako ostale bez mogućnosti plasmana u gornjem dijelu ljestvice. Trenutačni maksimum ekipe s Višnjika je osmo mjesto, što je korak natrag u odnosu na lanjsku sedmu poziciju.
Zadar je protiv Trešnjevke želio otkloniti svaku dvojbu oko izbjegavanja pretposljednje pozicije, ali taj su dio posla za ekipu s Višnjika u dobroj mjeri odradili drugi. Točnije Pleter koji je uvjerljivom domaćom pobjedom protiv Pule olakšao situaciju Zadru, ali i Ragusi i Studencu. Ipak, kako na stranicama HKS-a nema službene ljestvice pravo stanje stvari u A-1 ligi nije poznato.
Iako su vrlo vjerojatno osigurale najmanje deseto mjesto Zadranke nakon Trešnjevke nemaju razloga za zadovoljstvo. Bila je to još jedna utakmica koju su “bijelo-plave” izgubile već u prvim minutama. Tako je Trešnjevka prvu četvrtinu dobila 23:7 i sve što su gošće do kraja uspjele napraviti bilo je približavanje na minus tri u 27. minuti (45:42). Premalo za ekipu koja je odlično počela sezonu, a kasnije mnogo toga prosula. Očito je da na Višnjiku jedva čekaju kraj i pri tome se u preostale dvije utakmice (Studenac kod kuće, Split u gostima), nadaju makar jednoj pobjedi.

TREŠNJEVKA 2009 – ZADAR 77:62

(23:7, 18:20, 8:15, 28:20)
ZAGREB – Dvorana 2 Doma sportova. Gledatelja: 50. Suci: Ercegović, Tomić i Prodanović (svi Zagreb).
TREŠNJEVKA 2009: Ignjatić 5, Plavljanin 16 (0-1), Čunčić 24 (3-5), Slonjšak 9, Kovač, Bilić, Mlinarić, Škara, Vrinjanin 10, Bura 13.
ZADAR: Štrmelj 3 (1-2), Radovčić, Ma. Erslan, Balić 13, Cvjetković 8 (2-2), Nikpalj 11 (3-4), A. Erslan 18, Majstorović 9 (7-10), Bodrožić, Baždarić, Pavičić, Mt. Erslan. Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Trešnjevka 2009 26-52 (50%); Zadar 17-46 (37%).
Šut za tri: Trešnjevka 2009 7-11 (64% – Čunčić 3, Plavljanin 2, Ignatić, Slonjšak); Zadar 5-17 (29% – A. Erslan 4, Balić).
Slobodna bacanja: Trešnjevka 2009 4-14 (29%); Zadar 13-18 (72%).
Skokovi: Trešnjevka 2009 40 (11); Zadar 32 (9).
Osobne pogreške: Trešnjevka 2009 14; Zadar 13.