HT PREMIJER LIGA Božićev triple- double za anale

29.03.2019. 21:56
HT PREMIJER LIGA Božićev  triple- double za  anale

Kazališna atmosfera u Krešinom domu gdje se našlo tek 300-njak znatiželjnika nije previše omela košarkaše Zadra da laganom šetnjom stignu do 15. pobjede u domaćoj ligi. Gosti iz Zagreba nisu ni blizu pravili probleme kao što je to bio slučaj u prvom dijelu sezone kad su i iznenadili renomiranog abaligaša. Tada su u svom rosteru imali adute u liku Vladovića, Rogića, Krapića dok je na Višnjik Hermes stigao s tek 10 igrača u rosteru u kojem nije bilo ozbiljnije prijetnje osim kapetana Filipa Kordića i Amerikanca Fostera.
Na drugoj strani Nazorovi igrači ušli su puni motiva u utakmicu i to se osjetilo na rezultatu u prvih 10 minuta. Raspoloženi su posebno bili Zadrani s vanjskih pozicija ubacivši u šest početnih minuta pet trica. Dvije su ubacili Little i Marić dok je jednu dodao Špralja, a semafor je pokazivao plus 14 za domaći sastav (27:13). Pobjednik je već tada bio poznat, jer pored problema u organizaciji napada pravu nemoć su gosti iskazali u obrani gdje su domaći košarkaši radili što god su htjeli. Velika razlika u kvaliteti brzo se osjetila i na rezultatu.
Polovicom druge dionice Zadar prvi put dolazi do 20 viška (49:29), a poluvrijeme je završilo s 21 plusa (68:47). Egzibicijski pristup u tim završnim minutama prvog dijela donio je ipak malo zraka gostima koji su uspjeli s nekoliko trica ušminkati rezultatsku katastrofu i donijeti koju boru na čelo trenera Nazora. Nije sigurno bio zadovoljan Splićanin s čak 47 primljenih poena u 20 minuta igre, no s druge strane mogao je biti itekako zadovoljan napadačkom reakcijom svojih igrača koji su zabili umalo 70 poena, a svi igrači, njih 10, su se upisali u listu strijelaca.
Isticao se Mislav Brzoja s 14 ubačaja dok je primjerice Luka Božić u 14 minuta uspio uhvatiti čak 12 lopti i podijeliti šest asistencija. Zanimljivo je da je Hermes kompletno prvo poluvrijeme odigrao s pet igrača, pa nije za čuditi se što im je obrana izgledala poput švicarskog sira. U nastavku je stoga očekivano rezultatski ponor gostiju postajao sve dubljim, pa se polovicom treće četvrtine plus Zadra popeo do 29 poena (83:54), a ulaskom u posljednju dionicu probijena je i granica od 30 razlike poenima Brzoje (94:64).
Najistaknutiji pojedinci u Nazorovom sastavu bili su Brzoja s 25 ubačaja dok je utakmicu za anale odigrao Božić ostvarivši triple-double učinak (11 poena, 16 skokova i 12 asistencija). Kod gostiju je prednjačio Foster s 34 poena.
Tornado se sjetio Hrvoja Ćustića
U 24. minuti kazališnu atmosferu na Višnjiku prekinuo je Tornado skandirajući ime Hrvoja Ćustića obilježivši tako 11. obljetnicu pogibije nogometaša Zadra na Stanovima. Nakon toga uslijedili su već uobičajeni povici upućeni prema upravi kluba KK Zadra tražeći njihov odlazak s funkcija.