20 C°

Mršićevi igrači pometeni s terena već nakon uvodnih minuta

29.03.2021. 07:08

Nakon uspješne misije dan prije kod Zaboka, košarkaši Zadra su naletjeli na novu abaligašku minu u Krešinom domu u sklopu 23. kola. Igokea se pokazala predominantnom u odnosu na sastav Veljka Mršića koji je trajao u ovom susretu tek dvije početne minute, kada su imali i jedino vodstvo u utakmici od 3:2. Sve što se dogodilo u preostalih 38 minuta bilo je obojano plavom bojom kluba iz Laktaša koji je autoritetom i totalnom nadmoći u svim segmentima košarkaške igre očitao pravu lekciju Zadranima i ostavio ih u nadi da će bodove spasa uspjeti iskamčiti u utakmicama s direktnim konkurentima, prvenstveno protiv Borca kod kojeg se gostuje u subotu.

Loše otvaranje
Mršić nikako nije mogao biti zadovoljan ulaskom svojih štićenika u utakmicu, praktički su napravili sve obrnuto od onog što im je savjetovao prije podbacivanja lopte s centra. Gosti su se nakon tri pol minute igre našli na osam plusa (3:11), a stratega Zadra sigurno je više od tog rezultatskog fakta mučilo što su mu igrači u tom vremenu bacili čak četiri lopte »u bunar«, dva je brza prekršaja zaradio kapetan Mavra, a kod Igokee se već četiri igrača upisalo u strijelce. Stoga, nije bilo druge Mršiću nego pozvati ranu minutu odmora koja opet nije donijela ništa dobroga. Gosti su nastavili u istom ritmu, s čvrstom obranom i ubojitim napadom pa je do zadnje minute prve dionice sastav iz Laktaša odletio na 15 viška (11:26). Opasnost je uistinu vrebala sa svake pozicije u gostujućim redovima. Izvan perimetra nepogrješivima su se pokazali Clemmons i Gray, dok je pod košem ordinirao Carmichael kojem se kasnije pridružio i Jovanović. Tu očitu rezultatsku nizbrdicu zaustavili su košarkaši Zadra, ali tek na kratko vrijeme, dvjema tricama Antonija Jordana u završnih 60 sekundi prve četvrtine. Pa je deset minusa (17:27) pred početak druge dionice za momčad s Višnjika izgledalo još i dobro kakvu su igru prikazali.

Razlika u kvaliteti
Naravno, očekivati neki kopernikaski obrat na terenu Krešinog doma u nedjeljno popodne pokazalo se preambicioznim pothvatom za domaći sastav koji se doduše uspio održati dobar dio vremena na deset zaostatka (19:29, 25:35), da bi pred odlazak u svlačionice Igokea ponovno podigla obrambeni angažman i pobjegla na najvećih 16 plusa (25:41). S čak deset izgubljenih lopti i 12 promašenih trica u prvom dijelu (4-16) Mršićeva momčad je samo potvrdila svoju već opjevanu ovosezonsku boljku kad se s druge strane terena nađe abaligaški kapitalac poput sastava iz Laktaša. A kolika je zapravo razlika u kvaliteti između ove dvije momčadi zorno su demonstrirale prve minute nastavka u kojima je Igokea i čekirala svoju 18. pobjedu. Dvije trice Jošila te jedna Atića donijele su im ogromnih 25 viška (27:52) pa su si mogli priuštiti skidanje noge s papučice gasa u narednom razdoblju. Zadrani su taj jedan malo opušteniji pristup gostiju iskoristili tek za spuštanje razlike do 17 koševa (38:55). Ubacio je konačno i Vuković poneki koš, dodao je Carter tricu, ali sve se to pokazalo malom utjehom jer je Igokea kraj treće dionice dočekala na sigurnoj udaljenosti (45:65). Stoga je zadnjih 10 minuta bilo čisto odrađivanje posla, a konačnih 23 minusa ne otkriva ni upola nadmoć gostujuće momčadi koja je praktički protutnjala Višnjikom. Kod Zadra jedini je prolaznu ocjenu zaslužio Carter koji je ubacio 15 poena, dok je kod gostiju Jovanović prednjačio s 13 ubačaja, a po 12 koševa su ubacili Clemmons i Atić.