Utorak, 16. travnja 2024

PRETKOLO KUPA Primorci u pretkolu zapeli na Bijelom Brdu

29.08.2019. 07:54

Biogradski Primorac nije se uspio plasirati u šesnaestinu finala Hrvatskog nogometnog kupa. Drugoligaš iz Bijelog Brda bio je ipak preveliki zalogaj za trećeligaša s juga u pretolu Kupa i u konačnici slavio rezultatom 1:3. Osim uvodnih minuta u kojima je Primorac poveo zgoditkom Luke Vodopije u 5. minuti utakmice, BSK je dominirao većim dijelom susreta. Utakmicu su u potpunosti preokrenuli do poluvremena. Najprije je za izjednačenje pogodio Ivan Blatančić u 23. minuti, da bi Marko Dabro i Edvinas Kloniunas pogotcima u 41., odosno 45. minuti praktički riješili pitanje pobjednika. Inače, utakmica je igrana po nesnosnoj vrućini s početkom u 16 sati pa se s pravom treba zapitati brine li itko u HNS-u o zdravlju i sigurnosti nogometaša u Lijepoj našoj. Ili samo brinu o svojim foteljama.

Furiozan start, pa hlađenje
Utakmica nije mogla bolje započeti za momčad Juga Dominisa. U 5. minuti Vodopija je ispremiješao obranu momčadi iz Slavonije i zakucao loptu u mrežu nemoćnog Ilinčića – 1:0. Isti igrač imao je priliku i povisiti vodstvo Biograjaca u 19. minuti, lopta je fijuknula iznad grede gostujućeg gola. Četiri minute kasnije BSK je izjednačio. Nažalost zgoditak BSK došao je kao posljedica pogreške u obrani domaćina, Lazarevski je »asistirao« Blatančiću kojem nije bilo teško pogoditi za izjednačenje – 1:1. Gosti su tijekom cijelog prvog poluvremena imali inicijativu, a u završnici su je i realizirali s dva pogotka. Igrala se 41. minuta kada je Dabro iz dvoboja s vratarom Primorca izašao kao pobjednik i glavom je sproveo u mrežu za 1:2. U posljednjoj minuti prvog dijela BSK je zabio i treći pogodak. Žuljević je prošao po lijevoj strani i preciznom loptom pronašao Kloniunasa kojem nije bilo teško sprovesti loptu u mrežu Biograjaca – 1:3.

Stojanov pocrvenio
U nastavku nismo gledali previše uzbudljiv nogomet. Bilježimo tek dvije prigode u 45 minuta drugog poluvremena. Prvu su imali domaćini kada je Jurić tukao glavom nedovoljno dobro da ugrozi gostujućeg vratara. Druga se zbila na suprotnoj strani kada je Kloniunasu bilo teže promašiti nego pogoditi, ali izabrao je ipak prvu mogućnost. Treba zabilježiti i podatak da je u samoj završnici Primorac ostao s desetoricom na travnjaku i to bez vratara Stojanova koji je zbog crvenog kartona morao ranije pod tuš. Razlog je taj što je rukom dirao loptu izvan svog kaznenog prostora i u 86. minuti na vratima ga je zbog tri prethodno napravljene izmjene, odmijenio njegov suigrač Luka Vodopija. I čak stigao dvaput intervenirati.

Semafor

Rezultati pretkola: Primorac (B) – BSK 1:3, Mladost KP – Sloga NG 1:4, Nehaj – Karlovac 1919 0:2, Dinamo P. – Kurilovec 1:3 (1:1), Suhopolje – Oriolik 2:6, Slavonac K. – Buje, Gorica – Zagorec, Bednja – Vuteks Sloga 2:3 (1:1), Bjelovar – Opatija 0:3, Maksimir – Varaždin 2:6, Zagora – Papuk 5:1, Belišće – Jadran LP 4:2 (0:0), Borac – Jadran Poreč 1:3, Nedelišće – Slavonija 0:2, Hrvace – Segesta 3:1, Mladost – Međimurje 3:0.

VODOPIJA UMJESTO STOJANOVA

U samoj završnici Primorac ostao s desetoricom na travnjaku i to bez vratara Stojanova koji je zbog crvenog kartona morao ranije pod tuš. Razlog je taj što je rukom dirao loptu izvan svog kaznenog prostora i u 86. minuti na vratima ga je zbog tri prethodno napravljene izmjene, odmijenio njegov suigrač Luka Vodopija. I čak stigao dvaput intervenirati

PRIMORAC (B)        1
BSK                        3

BIOGRAD NA MORU – Igralište Kazimira i Silvestra. Gledatelja: 100. Sudac: Marino Majstrović (Split). Pomoćnici: Alen Jakšić (Solin) i Vice Vidović (Split). Strijelci: 1:0 Vodopija (5’), 1:1 Blatančić (23’), 1:2 Dabro (41’), 1:3 Kloniunas (45’). Žuti kartoni: Vodopija, Smokrović (Primorac), Kloniunas (BSK). Crveni: Stojanov (Primorac).
PRIMORAC (B): Stojanov, Colić, Pedišić, Smokrović, Ješe, Vodopija, Prpić, Lazarevski, Zelić (od 83’ Jurišić), Jurić (od 62’ Kušeta), Martinčević (od 75’ Kojić). Trener: Jugo Dominis
BSK: Ilinčić, Mitrović, Košanin, Muženjak, Kloniunas, Dabro (od 90’ Batinić), Blatančić (od 80’ Popović), Mihaljević, Kovačić, Gvozdenović, Žuljević (od 69’ Ćorić). Trener: Ivo Lišnjić

Primorac u Kupu

1992./93. 1. kolo: Primorac – Kraljevica 2:1, 1:3.
1993./94. 1. kolo: Hajduk (Split) – Primorac 11:0, 4:0.
2003./04. pretkolo: Primorac – Karlovac 2:1; 1. kolo: Primorac – Hajduk (Split) 0:2.
2007./08. pretkolo: Primorac – Zagora 5:4 (0:0); 1. kolo: Primorac – Inter Zaprešić 0:5.
2014./15. pretkolo: Primorac – Međimurje 0:1
2015./16. pretkolo: Bednja – Primorac 5:3 (0:0)
2016./17. pretkolo: Primorac – Jalžabet 5:7 (2:2)
2018./19. pretkolo: Primorac – Zagora 3:1; 1. kolo: Primorac – Lokomotiva (ZG) 0:1
2019./20. pretkolo: Primorac – BSK 1:3