10 C°

TREĆA HNL JUG Nakić OSK-u dao pljusku, Tadić uzvratio jednakom mjerom

29.08.2020. 20:58

Na otvaranju nove sezone Treće Hrvatske nogometne lige jug biogradski Primorac je odigrao neriješeno u gostima kod OSK-a, 1:1. Da je netko prije utakmice momčadi iz kraljevskog grada ponudio bod, vjerojatno bi ga prihvatili s obzirom da je riječ o početku sezone. A uz ipak su Biograjci igrali u gostima. Međutim, nakon utakmice u kojoj je momčad Primorca bila bolja i stvorila više prilika, niti momčad, a vjerujemo niti trener Mirko Labrović sa svoim stručnim stožerom nisu u potpunosti zadovoljni učinkom koji su ostvarili u Otoku.
Biograjci su poveli u 16. minuti utakmice. Jurišić i Čolić su napravili pritisak na zadnju liniju domaćina koja je urodila plodom. Lopte se dokopao Čolić, uposlio je utrčalog Nakića koji izlazi sam pred vrata Cvrlje i poentira za vodstvo Biograjaca. Momčad Mirka Labrovića imala je u prvom poluvremenu dominaciju i stvorila nekoliko izglednih prilika pred domaćim golom. Mogli su Otočanima utrpati još najmanje dva gola, ali nedostajalo je koncentracije i na poluvrijeme se otišlo s minimalnim vodstvom Primorca
U nastavku utakmice domaćin se konsolidirao što je urodilo plodom u 73. minuti. Zgoditak vrijedan boda za domaćine je zabio Duje Tadić. Do kraja utakmice niti jedna, niti druga momčad, nisu uspjele zatresti mrežu pa su se morale zadovoljiti osvojenim bodom.

Rezultati 1. kola: OSK – Primorac (B) 1:1, Hrvace – Hrvatski vitez Posedarje 2:0, GOŠK Du. – Zmaj 0:0, Split – Zagora 1:3, Jadran LP – Zmaj (M) 3:1. Danas: Urania – Vodice, Neretvanac – Sloga, Kamen – Neretva.

OSK 1
PRIMORAC (B) 1

OTOK – Igralište ŠC Gola Brda. Gledatelja: Sudac: Renato Lacić (Gruda). Pomoćnici: Frano Palfi (Dubrovnik) i Romano Radonić (Vitaljina). Strijelci: 0:1 Nakić (16’), 1:1 Tadić (73’). Žuti kartoni: Kuliš (OSK), Colić (Primorac). Crveni:

OSK: Cvrlje, M. Bašić, P. Bašić (od 62’ Samardžić), Kuliš, Tadić, Jukić (od 23’ Simpson, od 79’ Milanović-Trapo), Marković, Norac-Kevo, Mihanović, Romić, Bitunjac (od 23’ Šušnjara). Trener:Zdravko Ćurković
PRIMORAC (B): Stojanov, Jerbić, Colić (od 86’ Brkić), Birkić, Ješe, Nakić (od 72’ Prpić), Lazarevski, Čolić (od 73’ Šarin), Zelić, Pranić, Jurišić (od 70’ Galešić). Trener: Mirko Labrović