18 C°

Zadrani s puno oscilacija uzeli mjeru i Osječanima

29.08.2020. 21:03

Košarkaši Zadra niti 24 sata nakon prve probe pred novu sezonu sa Sonik-Puntamikom odigrali su drugu pripremnu utakmicu, a protivnik im je u Dvorani 3 na Višnjiku bio sastav Vrijednosnica Osijek. Mršićevi štićenici su pobijedili s rezultatom 79:67, no dvoboj je po očekivanjima protekao u oscilacijama jedne i druge momčadi. Zadar je nakon uvodnih 10 minuta ostvario prednost od devet poena (26:17), ali Osječani se do poluvremena uspijevaju primaknuti na četiri zaostatka (42:38). Nakon napadački mršave treće četvrtine (56:51) uslijedio je završni udar domaćih igrača. U posljednih sedam minuta momčad Veljka Mršića odvojila se od Slavonaca te su u jednom trenutku držali vodstvo od 15 razlike. Dominik Mavra bio je najbolji igrač s 15 poena, uz 4 asistencije i dvije ukradene lopte za 23 minuta na parketu, Vuković je dodao 12 dok je Gilbert ubacio 11 koševa. Dylan Frye i Đorđe Topolović su zabili po 15 poena za Osječane. Zadrani su tako s drugom pobjedom zaključili prvi dio priprema prije današnjeg puta prema Poreču, a donekle zadovoljan s viđenim mogao je biti strateg Zadra Veljko Mršić.
– Mislim da je Osijek na višem nivou nego Sonik, bez uvrede prema Puntamičanima. Vidjelo se da nam je druga utakmica u 24 sata i nismo imali toliko energije kao dan prije. Bilo je nekih dosta dobrih trenutaka, no nemamo kontinuitet. Nismo uigrani i zato što nam svih 12 igrača igra dosta, a neke petorke sam stavljao prvi put da vidim kako reagiraju. Pripremni period zato služi da vidimo što možemo od koga dobiti. Idemo dalje, danas putujemo za Poreč gdje ćemo biti pet dana. Očekujem da nakon Poreča izgledamo dosta bolje i imat će dosta vremena da sve dovedemo tamo gdje i želimo.