Utorak, 16. travnja 2024

Sonik ostao bez tona u završnici

29.09.2019. 13:10

Sonik-Puntamika otvorila je s porazom svoju prvu sezonu u HT Premijer ligi nakon sedam godina. U Sinju su morali na kraju čestitati Alkaru koji ih je uspio nadvisiti nakon što su praktički 30 minuta gledali u leđa družini Šime Kraljevića. Presudnom se pokazala posljednja četvrtina u kojoj su Sinjani u mišju rupu satjerali dotad iznimno goropadne Puntamičane i s čak 34 ubačena poena u tom razdoblju slavili sa konačnih 102:89. Odličnu igru koju su prikazivali zeleni tijekom prvog poluvremena nisu i na naplatili. Jer izgledalo je da su gosti spremni doći do pobjede. Razigrali su se svi koji su izašli na parket u zelenom dresu, a posebno je dominaciju iskazivao novopridošli iz Splita, Josip Jukić, koji je s 15 poena bio nerješiva zagonetka za obranu Sinjana. Pomoć je Jukić imao i u Juraju Segariću koji je dijelio lopte kao na pladnju, a i trica je služila goste. Sve to na semaforu je donijelo 34:23 sredinom druge dionice nakon poena Banića. Do kraja poluvremena pridružio se i Palčić tricom kao i Jurica pogotkom u zadnjim sekundama tako da je 46:37 za Sonik bio nagovještaj mogućeg trijumfa. Nije slutilo na nešto drugačije ni početkom nastavka, jer su Segarić i Petani održavali 7 do 9 prednosti, no kako je isticala treća četvrtine pritisak Alkara je bio sve prisutniji, a i suci su malo podlegli uzavrelijoj atmosferi u dvorani te se razlika praktički otopila do ulaza u završnih 10 minuta (66:68). Iznimno raspoloženom sinjskom Amerikancu Nealu pridružili su se Kačan i Brocić te su se igrači Šime Kraljevića našli na skliskoj nizbrdici dok je Alkar dobio krila i već u drugoj minuti četvrte dionice zgotovio posao. Serija 14:2 Sinjana u koju su najviše poena ugradili Kučan i Brocić donijela je hladan tuš za Puntamičane te su unatoč njihovom htijenju da se vrate u živu utakmicu dva boda ostala u Sinju. Prednjačio je kod zelenih Jukić sa 19 poena, 12 skokova i 3 asistencije, Segarić je ubacio 18 uz 6 asistencija dok je Petani zabio 16 poena. Kod domaćina Neal je ubacio 28, a Kučan 19 koševa.