20 C°

Izvadili kartu za Drugu ligu

28.11.2010. 23:00

Rukometaši Zadra sinoć su u Mocirama upisali i osmi ovosezonski poraz te tako šanse za opstanak u prvoligaškom društvu sveli na minimum. Beskrvnu i bezidejnu igru „plavih” gosti iz Umaga naplatili su 22:24 slavljem u 11. kolu, a Zadar, kojeg su lani koštali ulaska u Premijer ligu, ovaj put pogurali nadomak trećeg razreda hrvatskog rukometa.
Zadar je u uvodnim minutama solidno funkcionirao u defanzivnom dijelu, no loša realizacija i konstantno traženje u napadu za posljedicu su imali gol ili dva zaostatka sve do sredine prvog poluvremena. Tada “plavi” uspijevaju stići Istrane, ali prestići nikako. Sve do kraja poluvremena gledali smo scenarij s početka susreta: grčevitu borbu domaćih da se barem vrate u egal. Ipak, na krilima sada raspoloženijeg Mijolovića (proradio u posljednjih 15. min prvog dijela) i Peše, Zadrani u 29. minuti dolaze do novog izjednačenja (11:11), dok prvo vodstvo bilježe 15 sekundi do isteka 30. minute. Na asistenciju Jeraka Surać pronalazi put do suparničke mreže. Pogotkom Peše Zadar početkom nastavka odlazi na 13:11, a nade domaćima ulijevala je i još odlučnija obrana. Međutim, tri uzastopne prilike za odlazak na plus tri rukometaši iz Mocira nisu znali iskoristiti, dok se Umagova visoka i opasna vanjska linija u 38. pobrinula za novo izjednačenje, a minuti poslije i minimalnu prednost (13:14). Jedan iz revije Matešićevih topovskih udaraca tako je najavio još veću agoniju Zadrana – nakon još sedam minuta igre semafor je pokazao 14:17 za goste.
Zadar je, istina, stvorio nekoliko prigoda i bio nadomak novom egalu, no ako bi neka lopta i pronašla put do protivničkih vrata, zaustavio bi je sve raspoloženiji Milinković. S druge strane terena, Zadar nikako nije pronalazio način za zaustaviti raspucane Matoševića, Stapara i Petrića. Dokaz tome bilo je 17:20 u 52., odnosno 18:22 u 54. minuti. U 55. pak, Ćosić je s igračem manje zabio za 19:23 i kraj svih nada Zadrana. Očajnički pokušaji presinga “plavih” nisu mogli više ništa promijeniti, osim ublažiti poraz. Ublažiti u rezultatskom smislu, no sinoćnji posrtaj Zadrane bi mogao itekako zaboljeti.

ZADAR – UMAG 22: 24 (12:11)

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 100. Suci: Ivica Mandić (Solin), Duje Žanko (Sinj).
ZADAR: Šulić, Torbarina, Jerak 3 (2), Samaržija, Šeremet, Šimičević, Vučetić, Svorcina, Čirjak, Peša 4, Mijolović 7, Arbanas, Cota, Humbolt 2, Merhar 1, Surać 5. Trener: Miroslav Čačić.
UMAG: Šestan, Ćosić 1, Ipša 1, Petrić 3, Matošević 12, Milinković, Buljan, Buvinić 2 (1), Stapar 4, Gorenac, Ibrahimbegović 1. Trener: Saša Ilić.
Sedmerci: Zadar 2 (4); Umag 1 (2).
Isključenja: Zadar 4 minute; Umag 10 minuta.

Prva HRL

Rezultati 11. kola: Zadar – Umag 22:24, Mladi rudar – Hrvatski dragovoljac 34:19, Brod – Crikvenica 29:26, Ivančica Ivanec – Senj Wallenborn 37:34, Osijek – Prelog 40:25, Spačva Vinkovci – Županja 34:23, Kaštela Adriachem – Đakovo 36:35 (odigrano 10. listopada).
Redoslijed: Senj W., Brod 17, Spačva Vinkovci 16, Ivančica I. 15, Osijek, Đakovo 14, Kaštelan A. 13, Crikvenica 11, Županja 9, Mladi rudar, Hr. dragovoljac 7, Umag 6, Zadar, Prelog 4
U 12. kolu (4./5. prosinca) igraju: Prelog – Zadar, Đakovo – Hrvatski dragovoljac, Crikvenica – Mladi rudar, Senj Wallenborn – Brod, Umag – Ivančica Ivanec, Županja – Osijek, Kaštela Adriachem – Spačva Vinkovci.