Planinić i Erslan odlični protiv domaćina

30.07.2018. 18:02

Hrvatska U-18 košarkaška reprezentacija odigrala je dvije utakmice u skupini A na Europskom prvenstvu u Latviji. Izabranici Vladimira Anzulovića imali su izvrstan start i to protiv domaćina Latvije kojeg su nadvisili sa 77:73. U toj velikoj pobjedi mladih Hrvata posebno se istaknuo Luka Šamanić sa 20 poena i 7 skokova, a veliku pomoć je imao u članu KK Zadar Juri Planiniću koji je zabio 15 poena, imao osam skokova i dvije blokade. Drugi Zadranin u Anzulovićevoj vrsti, Roko Erslan, je također imao veliku ulogu u pobjedi, jer je bio najviše na parketu od svih igrača, preko 32 minute te je doprinio sa osam ubačaja, dva skoka, tri asistencije i dvije ukradene lopte.
Nakon uvodnog slavlja kontra domaćina nije bilo svježine za sljedeću utakmicu protiv Italije koja ih je nadjačala sa 74:67. Izgledalo je po prvih 10 minuta da će igrači Vladimira Anzulovića sigurno doći do druge pobjede, no krajem prvog poluvremena Talijani prelaze u minimalno vodstvo (34:33) da bi u trećoj četvrtini napravili odlučujuću razliku i tako doveli situaciju u skupini A do maksimalne neizvjesnosti. Naime, sve četiri reprezentacije nakon dva kola imaju po jednu pobjedu i poraz te će u smislu prenošenja što više bodova u drugu fazu iznimno važan biti današnji dvoboj protiv Grka u 13 sati.