Start za zaborav

vaterpolo_ep_hrvatska_crna gora
KRENULI PORAZOM - Hrvatska je poražena od Crne Gore

U prvom kolu Europskog prvenstva u Zagrebu Hrvatska je poražena od europskog prvaka Crne Gore. Poveli smona početku utakmice 3:0, ali druga četvrtina u kojoj smo primili šest golova na koncu je prevagnula na stranu Crne Gore. Prije dvije godine u Malagi Hrvatska je Crnu Goru pobijedila u skupini, ali je izgubila u polufinalu. Nadajmno sde da će u Zagrebu biti obrnuto. Otvorili su susret vodstvom od 3:0 i sve do 2:20 minuta prije kraja četvrtine nisu primili ni gol. Jednim krasnim golom izvana i jednim iz peterca Miho Bošković je dvaput uzastopce probio Šefika, a na semafor se 4:30 minute prije kraja nakon što mu je Andro Bušlje poslao loptu s očima upisao i Maro Joković.

Josipa Pavića je dvaput pomazila i sreća, braći Nikoli i Mlađanu Joković ispriječila se stativa, a prvi je gol Crnogoraca iz bližeg kuta i s igračem više manje od dvije i pol minute prije kraja postigao Jokić. Koliko god je obrana besprijekorno funkcionirala u prvoj četvrtini, toliko je puštala u drugoj. Savjeti Petra Porobića su urodili plodom, Gojković je maestralno dirigirao igrom europskih prvaka i jedini koji je pronašao recept protiv Šefika (dvaput) bio je, oporavljen nakon ozljede tetive desnog ramena, Bošlje. S druge strane Zloković, Mlađan Janović, Gojković iz peterca, Vukčević i dvaput Ivović prolazili su kroz naše obrambene linije kao kroz maslac i 2:45 minute prije kraja prvi put poveli (Ivović), a 1:50 minuta prije kraja prvog poluvremena vodstvo podebljali na +2 (ponovno najbolji strijelac prošlogodišnjeg izdanja JVL-a). U trećoj četvrtini ponovno se dižemo, a i Fortuna nas ponovno ljubi. Damiru Buriću se lopta idealno odbila na ruku i branič Pro Recca smanjuje na 6:7, a u sljedećem napadu Crnogorci i četvrti put na utakmicu gađaju stativu. Paulo Obradović nas je projektilom vratio u egal, a nakon što je Zloković briljantnim lobom prebacio Pavića pola minute prije isteka vremena četvrtinu je dvije sekunde prije kraja golom za 8:8 zaključio kapetan Samir Barać. Nikola Janović početkom četvrte četvrtine šalje loptu doslovce kroz Pavića, a pet minuta prije kraja trvenja je izazvao upitni gol Frane Karača. Suci su na prvu gol priznali, Šefik i Porobić su digli buru, ali i nakon kratkog vijećanja na semaforu je pisalo 9:9. 4:50 minute prije kraja utakmice Pavić majstorski brani, Crnogorci u sljedećem napadu pogađaju i petu (!) stativu, ali tri minute prije kraja Nikola Janović žabicom vara Pavića i vraća europske prvake u vodstvo. Utakmicu je definitivno van našeg dometa 1:25 prije kraja zgoditkom stavio Jokić.

HRVATSKA - CRNA GORA 9:11

(3:1, 2:6, 3:1, 1:3)