Iz Baranje s minus 18

29.11.2009. 23:00

Ni treće gostovanje ove sezone za košarkaše Borik-Puntamike nije bilo uspješno. Domaćin Vrijednosnice OS Darda bile su cijelu utakmicu nadmoćan takmac koji nije dopuštao od samog početka Puntamičanima da dovedu u pitanje njihovu pobjedu. Prvu osjetniju prednost košarkaši iz Darde prave u 8. minuti kad košem Meznarića odlaze na plus 8 poena (16:8), a glavni problem je zelenima u tom razdoblju činio visoki i spretni Krolo koji je dotada ubacio bez promašaja 8 poena. Do kraja prve dionice pridodao se i Ridl s još četiri poena i ušlo se u drugu četvrtinu s prednošću od 20:9 za domaćina. U drugoj su četvrtini zeleni poboljšali svoj napadački učinak, no svaki put su Baranjci imali spreman odgovor. Razbudio je nadu Dražović s pet poena u nizu, ali nakon Krole u prvoj četvrtini krenuo je drugi domaći centar Gamma koji je bio nerješiva zagonetka za Plantakove igrače i da nije bilo raspoloženog Ivanova, prednost Darde na poluvremenu mogla je biti i veća od 12 razlike (42:30). Treća četvrtina je dala neke naznake da Puntamičani možda mogu doći do egala, jer nakon Mrvine trice u 25. minuti bilo je dostižnih sedam poena zaostatka (47:40), no to je najdalje dokle su se uspjeli došuljati raspoloženom domaćinu. Gamma, Krolo i Meznarić su sa šest poena u nizu brzo vratili na plus 13 (53:40), što su u posljednjoj dionici košarkaši Darde uspjeli očuvati te štoviše i završiti s velikim plusem od 18 poena. Malo opravdanje može poslužiti Puntamičanima izostanak Olivarija i Čakaruna, ali je Darda pokazala da nije nezasluženo na čelu prvenstvene ljestvice. Centarski dvojac Krolo i Gamma bio je nezaustavljiv, što potvrđuje njihov učinak od kombinirano 36 poena, a imali su i veliku pomoć u Meznariću sa 13, Ridlu sa 8 poena i 10 skokova te 5 asistencija, dok je kod Puntamičana najviše pokazao dvojac Ivanov sa 19 i Mrva sa 15 poena te Jurjević koji je ubacio četiri trice.

VROS DARDA 78 – BORIK-PUNTAMIKA 60
(20:9, 22:21, 20:17, 16:13)

DARDA – Gradska dvorana. Gledatelja: 1000. Suci: Saša Šarac (Osijek), Tomislav Prpić (Zagreb), Boris Knez (Požega).
VROS DARDA: Meznarić 13 (2-2), Ridl 8 (2-2), Krolo 17 (3-8), Mandić 7 (3-4), Čamagajevac 6, Komadina, Katavić 6, Lozančić 2, Dogan, Gamma 19 (1-2), Krešić, Zucić. Trener: Damir Voloder.
BORIK-PUNTAMIKA: Petani 4 (1-3), Ivanov 19 (4-4), Pavić 3, Dević, Mrva 15 (3-6), Dražović 5 (1-6), Marin, Troskot, Jurjević 12, Baždarić 1 (1-2), Mrkić 1 (1-2). Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Vr. OS Darda 29-43 (67%), B.-Puntamika 11-32 (35%).
Šut za 3: Vr. OS Darda 3-10 (30%) Katavić 2, Meznarić 1; B.-Puntamika 9-29 (31%) Jurjević 2, Mrva 2, Petani 1, Ivanov 1, Pavić 1.
Slobodna bacanja: Vr. OS Darda 11-18 (61%); B.-Puntamika 11-23 (48%).
Skokovi: Vr. OS Darda 35 (30+5); B.-Puntamika 26 (17+9).

A 1 LIGA KOŠARKAŠA

Rezultati 7. kola: Vros Darda – Borik-Puntamika 78:60, Dubrovnik – Zabok 73:69, Svjetlost – Split 84:79, Šibenik – Trogir 73:97, Dubrava – Kaštel galerija 83:81.