Raštane i Primorac prošli, pao Velebit

Autor: Z L

29.11.2009. 23:00

HRVACE 2 – PRIMORAC 2
HRVACE – Igralište Hrvaca. Gledatelja 120. Sudac: Mario Kristić (Dubrovnik). Strijelci: 0:1 Moravčić (1′), 1:1 Dolić (3′), 1:2 Viscovich (19′), 2:2 Efendić (29 ‘- 11 m).
HRVACE: Poljak, Lozina, Zadro, Dolić, Kozina (od 64′. Domazet -Lošo), Porobija, Tomić, Marenica, Mijić, Maretić, Efendić. Trener: Mirko Labrović.
PRIMORAC: Juričin, Prtenjača, Zanić, Mišlov, Marković, Pezelj (od 67′. Lazarevski), Anić, Moravčić (od 90′ Ivković), Viscovich, Batista, Tokić. Trener: Armando Marenci.
U samom početku utakmice gostujući napadač Moravčić je postigao zgoditak da bi domaćini u trećoj minuti susreta poravnali. U 19. minuti igre gosti ponovno vode, a strijelac je Viscovich. U 29. minuti nakon kaznenog udarca Efendić, igrač domaćih, poravnava za 2:2. Više od igre imao je Primorac, no samo je uzeo bod.
OMIŠ 1 – VELEBIT 0
OMIŠ – Igralište Anđelko Marušić-Ferata. Gledatelja: 200. Sudac: Branko Vrzić (Šibenik). Strijelac: 1:0 Biuk (57′).
OMIŠ: Baučić, Nemčić (od 67′ Pilipović), Popović, Tomić, Kovačić, Knezović, Bašić, Biuk, Šarić (od 85′ Radić), Žilić, Peković. Trener: Slobodan Škorić.
VELEBIT: Santini, Benić, Čerina, Jurjević, Barnjak (od 25′ M. Klapan), D. Klapan, Kurtin, Kolić (od 76′ Čerkez), Ivanić (od 62′ Klarić), Sučić, Matić. Trener: Ivo Šupe.
Po jako teškom terenu gosti su prvi priprijetili. Udarac D. Klapana odsjeo je na gredi u 36. minuti da bi nakon kornera u 57. minuti trenutak nepažnje gostiju iskoristio Biuk i glavom poslao loptu u mrežu za pobjedu.
RAŠTANE 3 – ZAGORA 1
RAŠTANE GORNJE – Igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja: 150. Sudac: Vedran Mamić (Split). Pomoćnici: Damir Silić (Dicmo) i Hrvoje Radić (Split). Strijelci: 1:0 Peraić (17′), 2:0 M. Batur (36′), 3:0 M. Gospić (52′), 3:1 Jordan (87′).
RAŠTANE: Mitrović, Peraić, Andačić, Banović, Jakelić, L. Batur, Gregov, Birkić (od 71′ Medun), M. Batur (od 65′ Čirjak), Burčul (od 79′ Mikulić), M. Gospić. Trener: Vlado Mandić.
ZAGORA: Vukić, I. Dujić (od 61′ Vukšić), Erceg (od 46′ Emer), Škomrlj, Bačelić, Šupe, Pešić, Stojan, Alfirević (od 68′ H. Dujić), Grgas-Orando, Jordan. Trener: Mladen Kalinić.
Nakon bolje igre u većem dijelu susreta Raštane su zasluženo pobijedile momčad iz Unešića s 3:1. S tri nova boda zadržali su izglede za osvajanje jesenske titule viceprvaka među trećeligašima juga. Nakon što M. Gospić nije u petoj minuti realizirao veliku prigodu, kada je s osam metara neometan šutirao pravo u vratara gostiju N. Vukića, Raštane su ipak u 17. minuti došle u vodstvo od 1:0. Naime, nakon prodora po lijevom boku M. Gospića i ubačaja u sredinu, oštar udarac I. Banovića mladi vratar Vukić je odbio, a prisebni ofenzivni N. Peraić s 10 metara po zemlji je plasirao u praznu mrežu gostiju. Domaći su u 33. minuti mogli povisiti rezultat, ali kapetan G. Burčul nije realizirao kazneni udarac, jer je njegov šut s 11 metara vratar Vukić obranio, a prethodno je J. Bačelić u svom šesnaestercu srušio M. Gospića u prodoru. Ipak, u 36. minuti Raštane su povele s 2:0, kada je nakon duže akcije iskusni M. Batur preciznim udarcem sa čak 20 metara pogodio desni donji kut nemoćnog vratara gostiju Vukića. U 39. minuti domaćini su mogli povisiti rezultat, ali nakon solo akcije Šime Gregova sa šest metara nije pogodio prazan gol gostiju, jer je prebacio loptu preko grede, pa se na odmor otišlo sa vodstvom Raštana od 2:0. Početkom nastavka igre pitanje pobjednika je bilo riješeno, jer je već u 52. minuti bilo 3:0 za domaćine nakon ubačaja raspoloženog M. Batura s desna pred vrata gostiju, gdje je M. Gospić bio brži od vratara Vukića i bez ikakvih problema pogodio mrežu. Nakon toga domaćini su imali nekoliko prigoda da povećaju vodstvo, ali G. Burčul u 67., M. Gospić u 74. i A. Mikulić u 83. minuti nisu bili odlučni u završnici, pa su prokockali šanse, za što je ubrzo došla kazna. Naime, u 87. minuti borbeni gosti su uspjeli ublažiti poraz, kada je nakon brzog protunapada pogriješila obrana domaćih, a posebno mladi vratar S. Mitrović, koji se poskliznuo na gol crti, te poklonio loptu M. Jordanu, kojemu nije bilo teško neometan sa četiri metra pogoditi praznu mrežu domaćina za konačnih 3:1 za Raštane.

TREĆA HNL –  JUG

Rezultati 14. kola: Raštane – Zagora 3:1, Hrvace – Primorac 2:2, Omiš – Velebit 1:0, Neretva – Neretvanac 0:1, Jadran LP – Jadran KS 3:2, Uskok – GOŠK 4:0. Susreti Konavljanin – Dugopolje i Zmaj – Dinara odigrati će se u utorak u 13 sati. Prekinuti su u 21 minuti radi jake kiše i nemogućnosti kontroliranja lopte.
!,<!,<!,<!,<!,<!,< Dugopolje 14 10 3 1 25:5 33
Jadran LP 15 9 3 3 28:20 30
Uskok 15 8 5 2 26:13 29
Raštane 15 9 2 4 31:19 29
Primorac 15 7 6 2 31:23 27
Dinara 14 6 3 5 13:14 21
Neretva 15 5 5 5 18:20 20
Neretvanac 16 6 2 8 24:29 20