ABA LIGA Nezaustavljivi Planinić za prvu pobjedu

30.11.2018. 12:29
ABA LIGA Nezaustavljivi  Planinić za  prvu pobjedu

Pobjedom su juniori Zadra otvorili poluzavršni turnir ABA lige. Jučer ujutro u legendarnim Jazinama slavili su protiv Partizana i napravili veliki korak ka konačnom cilju, plasmanu na završnicu juniorske  ABA lige. Svakako treba pohvaliti odličnu igru Zadra, pogotovo u trećoj  četvrtini, ali treba istaknuti i činjenicu da je Partizan došao u Zadar s  igračima koji su godinu ili dvije mlađi od izlaznog godišta juniora, odnosno na ovu poluzavršnicu su poslali igrače rođene 2001. i 2000. godine.  Recimo da su svi nositelji Zadra rođeni 2000. godine, osim Duje Brale  (2003.)
U prvim minutama utakmice Zadar nije izgledao dobro. S jedne strane igrači Jure Ružića promašili su tri zicera, dok je s druge Pažin vezao tri  trice i vrlo brzo je Partizan stigao do dvoznamenkaste razlike. Ali i tada  su se mogle vidjeti dvije stvari. Da je Zadar organizirana momčad, pogotovo u obrani te da je s druge strane Partizan izuzetno neorganizirana  napadačka momčad i većina akcija je išla u igri "jedan na pet". Kako se  Zadar uspio malo organizirati, tako je i počeo braniti napade protivničkog sastava, a razigrao se Jure Planinić za kojeg Partizanovci nisu imali odgovora. Nisu ga udvajali, a Planinić je kroz post igru trpao koš protivnika. Zadar je brzo stigao rezultat, ali je i gubio niz lopti, a pogotovo je  loše reagirao na ne previše čvrsti zonski presing gostiju, tako da je Partizan do poluvremena sačuvao kakvo-takvo vodstvo.
No, onda se situacija potpuno okrenula. Zadar je potpuno pojačao  obranu, igrači Partizana se nisu snašli, a s druge strane kroz kvalitetnu  momčadsku igru lako su dolazili do koša protivničke momčadi. Okrenuo  je Zadar potpuno dvoboj i činilo se da će lagano stići do pobjede. Ipak su  igrači iz Beograda nešto zaprijetili, stigli do -4, ali nije bilo dovoljno vremena za potpuni preokret. Drugu utakmicu su Zadrani odigrali sinoć  protiv Crvene zvezde koja je u jučerašnjem jutarnjem terminu s 87:52  pobijedila Budućnost. U posljednjem dvoboju 1. kola Olimpija je sa  74:64 svladala Cibonu.