Jolly prejak za borbene Jazine

30.01.2011. 23:00

Krcata mala dvorana 3 na Višnjiku svjedočila je uzbudljivoj i na trenutke iznimno atraktivnoj utakmici odluke između Jazina i Jolly JBS-a. Pobjeda je na kraju zasluženo pripala Šibenčanima koji su unatoč silnoj želji igrača Ćire Perinčića tijekom čitavog susreta bili za jedno koplje ispred.
Od samog otvaranja utakmice gosti odlučno stvaraju razliku od 10-ak poena, a mogla je prva četvrtina završiti s čak 13 plusa da nije Anđelić pogodio nevjerojatan šut preko cijelog terena sa zvukom sirene (21:31). Taj potez Anđelića kao da je ohrabrio igrače Jazina koji su predvođeni fenomenalnim Tomislavom Dražovićem pomalo nagrizali prednost Šibenčana te uspjeli doći do tek jednog poena zaostatka (42:43), dvije minute prije poluvremena.
Na odmor se otišlo s tri minusa (46:49) i imali su žuti priliku u drugom dijelu pokušati doći do podviga. Ta priča  je bila živa tek nekoliko minuta u trećoj četvrtini do trenutka kad je rezultat bio 54:56 za goste.  Josipović tricom, pa Mrva dvicom vraćaju svoje na prednost od sedam poena (54:61), a ubrzo nakon toga raspada se potpuno obrana Jazina i krajem treće četvrtine na semaforu je svjetlilo neodstižnih 58:73.
Šibenčani su znalački priveli utakmicu kraju te pobjednički podigli ruke znajući da su ostvarili pobjedu koja ih vodi u kvalifikacije za popunu A-1 lige dok su igrači Jazina zaslužili pljesak za borbenu izvedbu.
Najefikasniji na utakmici bio je Dražović s 28 poena dok je Čular zabio 17. Kod Jollyja primat je odnio Mrva s 26 ubačaja, a imali su još četvoricu dvoznamenkastih: Josipovića 13p, Spahiju 11p, Duvančića 11p i Petkovića 10p.

JAZINE – JOLLY JBS 83:92

(21:31, 25:18, 20:29, 17:14)
ZADAR – Dvorana 3 ŠRC Višnjik. Gledatelja: 300. Suci: RogliĆ (Split) i Pepur (Šibenik).
JAZINE: Pijaca 11, Ivanov, Bučaj, Anđelić 7, Čular 17, Baždarić, Dražović 28, Rumora, Vraneš 10, Lukić, Ercegović 10, Rutar. Trener: Čedomir Perinčić.
JOLLY JBS: Grubišić 8, Josipović 13, Petković 10, Rončević, Vlaić 1, Gabrić 8, Vidačak, Mrva 26, Spahija 11, Duvančić 11, Šandrić, Bilić 4. Trener: Anđelko Matov.