Petarda radosti u Škabrnji

Autor: Z L

30.05.2010. 22:00

ŠKABRNJA – DALMATINAC 6:0
ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Gledatelja: 450. Sudac: Damir Lerga (Zadar). Pomoćnici: Tadija babić (Zadar) i Milan Torbarina (Debeljak). Strijelci: 1:0 P. jurić (20′), 2:0 I. šarić (23′), 3:0 A. pavlović 833′), 4:0 A. pavlović 844′), 5:0 S. Bilaver (52′), 6:0 P. pavičić (61′). Crveni karton: Stipe Bialver (Škabrnja, 63′, oštar start).
ŠKABRNJA: K. Dražević, Š. ivković, A. pavlović, M. Bialver, P. Jurić, Ivan šarić, S. Bilaver, A. Vrsaljko, D. Đerđa, Š. Klarin, A. Mičić. Još su igrali: L. karlić, A. perica, T. Ražov, A. Šopić, P. pavičić. Trener: Luka Hržina.
DALMATINAC: M.Grgurević, Matej Grgurević, J. Pupovac, R. Blagdanić, Z. Janković, S. bašić, A. marić, T. Marnika, J. Musap, R. Ćustić, M. Marić. Trener. Mate Grgurović.
U posljednjem susretu prvak ŽNL Škabrnja priredila je gledateljima prelijepu utakmicu i feštu zs pamćenje. S visokom pobjedom porazili su vrlo lošeg Dalmatinca i tako se oprostili od sezone.
BIBINJE – NOŠK 0:0
BIBINJE – Igralište Franka Lisice. Gledatelja: 50. Sudac: Zdenko Bakarić (Zemunik). Pomoćnici: Ante Zubčić i Ivica Zrilić (oba Benkovac).
BIBINJE: Bralić, Iglić, Z. Režan, V. Bugarija, Medun, N. Bugarija, M. Režan, Sorić, H. Režan, Lukić, M. Mikulić. Još su igrali: L. Mikulić, Dragaš. Trener: Nado Kovačević.
NOŠK: A. Buterin, Baždarić, T. Buterin, Zorić, Anzulović, Vlatković, Oštrić, Sani, Sinovčić, Čolak, I. Buterin. Još su igrali: Milanović, Mijolović. Trener: Željko Bakarić.
U ovoj utakmici smo vidjeli malo od nogometa. Nije bilo zgoditaka. Malobrojni gledatelji otišli su kući razočarani. Domaćin je bio bolji u prvom dijelu, kada je imao nekoliko prigoda. Gosti su bili bolji u drugom dijelu, jer su imali nekoliko izrazitih prigoda. Neodlučan rezultat je najrealniji ishod.
ZEMUNIK – PODGRADINA 3:2
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Marko Vujević (Galovac) i Petar Martić (Pag). Strijelci: 0:1 Pavičić (21′), 0:2 Pavičić (28′), 1:2 J. Šestan (37′), 2:2 Perić (71′), 3:2 Perić (73′).
ZEMUNIK: Alvir, J. Šestan, A. Šestan, M. Marušić (od 75′ Buljat), T. Marušić, Ćurković, Radović, Šarić (od 75′ Kasap), Dragan Fabijan (od 15′ Jure Šestan), Šare, Davor Fabijan (od 57′ Perić). Trener: Milivoj Krnčević.
PODGRADINA: Bakić, Z. Žuža, Budan, M. Žuža, Batur (od 74′ A. Žuža), Musap (od 75′ Marko Žuža), Prskalo, Katalinić, Pavičić, Paleka, Šalina. Trener: Adnan Ocelli.
U prvom dijelu susreta više su pokazali gosti koji su i prvi dio završili u svoju korist. No ulaskom mladih igrača Kasapa, Perića i Buljata za Zemunik stanje se popravlja bitno u korist domaćina. Marko Perić sve više zauzima mjesto u prvom sastavu, postiže dva zgoditka i Zemuniku donosi vrijednu pobjedu za oproštaj od navijača.
NOVA ZORA – ARBANASI 2:5
SV. FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Gledatelja: 150. Sudac: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke). Pomoćnici: Ivica Šango (Privlaka) i Nevenko Zdrilić (Briševo). Strijelci: 0:1 Rukavina (10′), 0:2 Rukavina (19′ – 11 m ), 0:3 Svetić (36′), 0:4 Rukavina (43′), 1:4 Da. Njitraj (45′), 2:4 S. Majica 877′), 2:5 Fantov (90′).
NOVA ZORA: L. Mikas, M. Mikas, De. Njitraj, D. Majica, Miočić, S. Majica, Kutija, Jergović, Miljanić (od 46′ K. Mikas), Milat, Da. Njitaj. Trener: Nado Majica.
ARBANASI: Šalov, Bilaver, Pedišić, Kresović, Prenđa, Perović (od 58′ Vučenović), Rukavina, Fain, Dadić, Svetić (od 78′ Atelj), Fantov. Trener: Leo Vukić.
U furioznom prvom poluvremenu gosti iz Zadra su poveli sa 4:0, najviše zahvaljujući trostrukom strijelcu Ivanu Rukavini. Pred kraj prvog dijela Danijel Njitraj smanjio je rezultat. Prvi dio pripao više nego zasluženo gostima. U drugom dijelu su posustali, pa su domaćini postigli još jedan pogodak. S gol-crte strijelac je bio Slavo Majica. Domaću indolentnu igru kaznio je Fantov koji je grešku domaće obrane naplatio zgoditkom.
GORICA – ZLATNA LUKA 1:2
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Paleka II (Zadar). Pomoćnici: Neven Ražov i Šime Žilić (oba Škabrnja). Strijelci: 0:1 Strenja (73′), 0:2 Torbarina (88′), 1:2 Kamber (89′).
GORICA: Lj. Bučić, J. Batur, M. Ikić (od 62′ Kamber), G. Mikulić, S. Tokić, A. Erlić, (od 79′ Perić), M. Tokić, A. Batur (od 81′ Smokrović), J. Čirjak, Jurjević, P. Mikulić. Trener: Mile Batur.
ZLATNA LUKA: Dijan (od 46′ D. Gašparović), D. Smolić, I. Oljica (od 46′ Mihić), Pašić, Torbarina, T. Gašparović (od 43′ Morović), Brkić, M. Oljica (od 55′ K. Oljica), Strenja, Pavin, Barić. Predstavnik kluba: Emil Sudinja.
U derbiju 30. kola u Gorici je nešto spremnija i iskusnija momčad Zlatne luke zasluženo pobijedila Goricu 2:1 (0:0), posebno nakon dobre igre u drugom dijelu. Tako su Sukošanci osvojili 3. mjesto i ostali u nadi za plasman u viši rang. Domaćini su prvi stvorili prigodu, ali su u 5. minuti Mate Ikić spetljao i sa šest metara nije bio precizan, da bi Sukošanci u 32. minuti prokockali prigodu, Danijel Barić s dva mjesta tuče tik uz vratnicu. U 41. minuti Pave Mikulić sa 17 metara gađa, a Dijan efektno brani. U drugom dijelu poslije više promašaja u 73. minuti gosti vode 1:0, iskusni Tomislav Strenja pobjegao je obrani Gorice i s 14 metara pogodio desne rašlje. Na 2:0 povisuje Toni Torbarina, u 88. minuti sa 16 metara gađa donji desni kut, minutu kasnije Ante Kamber s osam metara smanjuje na 1:2. U sučevom vremenu, 93. minuta, domaćini su mogli i poravnati, ali je Pave Mikulić iako sam slabo reagirao.
VRČEVO – PAKLENICA 4:3
GLAVICA – Igralište Drežlovac. Gledatelja: 50. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Denis Bačić (Galovac) i Anto Ević (Obrovac). Strijelci: 0.1 Zdunić (11′), 1.1 Ivan Števanja II (23′), 2:1 I. Katuša (32′), 2:2 Stanić (55′), 3:2 H. Kombura (67′), 4:2 M. Galešić (85′), 4:3 Koić (87′ – 11 m).
VRČEVO: Dević, I. Katuša, R. Katuša (od 67′ I. Galešić), I. Števanja II, D. Kombura, F. Števanja, S. Števanja, I. Števanja I, M. Galešić, J. Števanja, AS. Galešić (od 57′ H. Kombura). Trener: Željko Števanja.
PAKLENICA: Jaklin, Zelenika, Jukić (od 67′ Boban), Smokrović (od 75′ Zubčić), Zanić, Ivković, Stanić, Kovačević (od 83′ Koić), A. Galešić, Zdunić, Marjanović. Trener: Tomica Milovac.
Nakon dosta uzbuđenja i preokreta borbeni Glavičani su se od promjenjive sezone oprostili vrijednom pobjedom protiv Paklenice 4:3 (2:1). Paklenica je povela 1:0 preko Zdunića, a poravnao je Ivan Števanja II u 23. minuti. Do kraja prvog dijela Ivan Katuša doveo je u 32. minuti Vrčevo u vodstvo – 2:1. U nastavku igre Jurica Stanić u 55. minuti poravnava na 2:2, a Hrvoje Kombura u 67. minuti i Mario Galešić u 85. osigurali su domaćinu pobjedu. Ipak, u 87. minuti Vedran je Koić iz kaznenog udarca ublažio poraz – 4:3.
DEBELJAK – PAKOŠTANE 1:8
DEBELJAK – Igralište na Šaraju. Gledatelja: 50. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Denis Vrkić (Zadar) i Damir Kapetanović (Zadar). Strijelci: 0:1 Kostović (13′), 0:2 S. Vulić (26′), 0:3 (A. Lacman (38′), 0:4 S. Vujević (43′), 0:5 R. Maksan (65′), 0:6 T. Skroče (67′), 0:7 T. Skroče (73′), 1:7 M. Jerak (81′), 1:8 S. Vujević (86′). Crveni kartoni: B. Torbarina (u 37′), M. Dražić (u 86′) – oba Debeljak.
DEBELJAK: S. Smolić, A. Torbarina, L. Torbarina, Strenja, B. Torbarina, M. Dražić, Marinović, A. Smolić, Jerak, Dražić, A. Smolić, M. Smolić. Raspović. Trener: -.
PAKOŠTANE: Knez (od 46′ T. Lokin), Gegollaj (od 55′ M. Barešić), Anić, Vulin, M. Barešić, S. Kurtov (od 58′ Lalin), Lacman, Kostović, Skroče, Vujević, Mikulić (od 61′ Maksan). Trener: Marijan Lamešić.
CROATIA – VELEBIT
nije odigrano
TURANJ – Utakmica između Croatije i Velebita nije odigrana jer gosti nisu doputovali u Turanj.