TREĆA HNL JUG Anić, Jurić i Bugarija za startnu pobjedu

31.08.2019. 19:25

Momčad sa Stanova novu sezonu u Trećoj HNL jug otvorila je uvjerljivom pobjedom protiv Splita pred svojim navijačima na Stanovima. Zadar je tijekom svih devedeset minuta bio dominantnija momčad i potpuno zasluženo osvojio ovaj trobod. Zadranima je uvelike pomoglo rano vodstvo i to već u 3. minuti kada je Josip Anić pogodio za vodstvo svoje momčadi. S dva pogotka u nastavku, onim Kristijana Jurića u 59. minuti i Tonija Bugarije u 80. Zadar je stigao do vrlo vrijednog troboda. U svakom slučaju momčad Marka Pinčića demonstrirala je dominantan nogomet i što je još važnije, efikasan. Ova pobjeda igračima NK Zadra sigurno će puno značiti po pitanju samopouzdanja za nastavak sezone.
Rano vodstvo
Utakmica nije mogla bolje započeti za Zadrane koji su poveli već u 3. minuti. Anić je lijevom nogom opalio s 25 metara, udarac je bio odmjeren i precizan i završio je u donjem lijevom kutu gostujućeg gola – 1:0. Domaća momčad je definitivno bolje otvorila utakmicu. U 7. minuti Zdrilić je prošao po lijevoj strani i uposlio Jurića koji puca s 15-ak metara. Međutim, nije dobro zahvatio loptu i ova prigoda otišla je u nepovrat. Igrala se 15. minuta kada je nakon kornera koji je uputio Zdrilić, Muić tukao glavom.Lopta je na nesreću Zadrana završila u vanjskom dijelu mreže. Splita nema nigdje, tek jedan korner koji nije mirisao na ništa opasnije. Ipak, u 20. minuti gosti iz Parka mladeži blizu su izjednačenja kada se Duje Ljubičić našao u izglednoj prilici. Ušao je s desne strane u šesnaesterac Zadra, ali je Iveljić odličnom intervencijom spasio svoju momčad. U 25. minuti sudac je zaustavio utakmicu kako bi se igrači obje momčadi osvježili. U 36. minuti mini pritisak Zadra koji je izveo tri kornera zaredom, ali ništa od povećanja vodstva. U sudačkoj nadoknadi Lukić je iskušao udarac s 25 metara, ali Pinčić je siguran na vratima Zadra. Netom nakon toga sudac je obje momčadi poslao na odmor.
Točka na »i«
Zadar je bolje otvorio i nastavak utakmice. U 49. minuti Jurić je proigrao Župana koji ulazi u šesnaesterac gostiju, ali njegov udarac brani vratar Splita. Igrala se 59. minuta kada je momčad sa Stanova zabila i drugi pogodak na ovoj utakmici. Kristijan Jurić je s desne strane lijevom nogom pogodio suprotni kut gostujućeg gola – 2:0. Nakon drugog pogotka igra se malo primirila, nije bilo ozbiljnijih prilika niti na jednoj, niti na drugoj strani. A onda je u 80. minuti Zadar riješio sve dvojbe oko pobjednika trećim pogotkom. Dino Kulaš je ubacio s lijeve strane, a Toni Bugarija dočekao loptu na suprotnoj strani šesnaesterca i iz voleja sjajno zabio za 3:0. U 84. minuti Nakić se našao u odličnoj prilici na lijevoj strani kaznenog prostora, ali je pucao pored gola. U 88. minuti pokušaj Splita da ublaži poraz, ali Pinčić je siguran na vratima Zadra. U 89. minuti ovacije gledatelja za donedavnog kapetana Zadra Dragana Župana koji je odigrao maestralnu utakmicu. Nekoliko minuta kasnije sudac Mirko Bilušić odsvirao je kraj utakmice i slavlje Zadrana moglo je otpočeti.
Marko Pinčić, trener Zadra:
“Veseli me način na koji smo došli do pobjede”
– Više od same pobjede veseli me način na koji smo došli do nje. Jednom favoritu prvenstava praktički cijelu utakmicu nismo dozvolili da nas ozbiljnije ugrozi. A uz to smo pored tri gola stvorili još četiri ili pet izglednih prilika. S četiri juniora u momčadi i s takvom sinergijom koja me posebno veseli došli smo do ovog troboda. Ovo će za nas biti veliki poticaj za nastavak prvenstva. Svojim igračima upućujem velike čestitke i pohvale za nastup i pobjedu.
Semafor
Rezultati 1. kola Treće HNL jug: Zadar – Split3:0, Hrvace – Sloga 4:3, Uskok – GOŠK Du 2:2., Zagora – Junak 0:1.
ZADAR 3
SPLIT 0
ZADAR – Igralište na Stanovima. Gledatelja: 300. Sudac: Mirko Bilušić (Šibenik). Pomoćnici: Stipe Brajković (Šibenik) i Mikul Štampalija (Šibenik) Strijelci: 1:0 Anić (3’), 2:0 Jurić (59’), 3:0 Bugarija (80’). Žuti kartoni: Bugarija, Muić, Župan, Zdrilić (Zadar), Farić (Split). Crveni: –
ZADAR:Pinčić, Muić, Iveljić, Župan (od 89. Labus), Anić (od 90. Butić), Jerbić, Bugarija, Jurić, Zdrilić, E. Kulaš (od 57. Nakić), D. Kulaš. Trener: Marko Pinčič
SPLIT:Jelić, Mrković Od 60. Valenti), Barać, Gale, Luetić, Samac, Kelez (od 73’ Ožegović), Farić, Ljubić, Lukić (od 46. Kapetanović), Čović. Trener: Armando Marenzi