Prvi poraz Borik-Puntamike

30.10.2010. 22:00

Košarkaši Borik-Puntanmike upisali su prvi ovosezonski poraz i to na gostovanju kod iznimno raspoložene momčadi Trogira. Osim uvodnih par minuta kad su zeleni imali u dva navrata vodstvo od 2:3 i 4:5 sve ostalo je pripalo domaćim košarkašima koji su do kraja utakmice suvereno održavali stečeno vodstvo od 10-15 razlike. Već nakon polovice prve četvrtine Trogirani predvođeni opasnom vanjskom linijom Žitko-Blajić-Češković ostvaruju prednost od 12 poena (19:7).
Trice Devića i Jurjevića vraćaju neku nadu Puntamičanima, jer je nakon prvih 10 minuta na semaforu svijetlilo podnošljivih 8 zaostatka (22:14). Jurjević otvara drugu dionicu tricom za minus pet (22:17), no ubrzo Trogirani vraćaju rezultat u deset ili više poena razlike u njihovu korist. Nezaustavljiv je bio Luka Žitko koji je u prvom dijelu zabio nevjerojatnih 20 poena, a proradio je pod košem Lozančić dok je zelene iznad vode održavao Čakarun sa nekoliko svojih poena.
Na odmor se otišlo s prednošću od 10 poena za domaćina (42:32), a pravi potop je uslijedio u ostatku utakmice u kojem su Puntamičani bili previše propusni u obrani, a Trogir je to znao kažnjavati. Blajićeva trica (52:34) polovicom treće četvrtine bila je znak da će teško Puntamičani do četvrte uzastopne pobjede.
Šarlija i Škifić su pred kraj treće dionice malo snizili zaostatak na 12 razlike (62:50). Ipak, sve nade pokopao je početkom četvrte najubojitiji Trogiranin Žitko tricom i s dvije dvice za odlazak na 79:60. Do kraja je preostalo odrađivanje rutinskog posla za domaćina koji je dokazao moć na svom parketu, a Puntamičani unatoč visokom porazu mogu biti zadovoljni s činjenicom da imaju tri pobjede iz četiri utakmice. Najefikasniji pojedinac susreta bio je Žitko s 35 poena, Češković je pridodao 15 kod Trogirana dok kod zelenih jedini dvoznamenkasti su bili Čakarun s 11 i Mrkić s 10 ubačaja.

TROGIR – BORIK-PUNTAMIKA 83:66

(22:14, 20:18, 20:18, 21:16)
TROGIR – Gradska dvorana.
TROGIR: Češković 15 (3-4), Blajić 9, Rašetina, A. Bilić, Gaurina, Žitko 35 (4-4), I. Bilić, Roso, Lozančić 18 (2-4), Diminić 2, Vitali 4.
BORIK-PUNTAMIKA: Mikulić 8 (2-3), Mrkić 10, Marić 2, Čakarun 11 (3-5), Pavić, Pešut 6 (2-2), Dević 7 (0-2), Škifić 5 (3-6), Marin, Jurjević 9, Grabovac, Šarlija 8 (2-4).
Šut za 2: Trogir 28-38 (74%) ; Borik-Puntamika 18-33 (55%).
Šut az 3: Trogir 6-20 (30%); Borik-Puntamika 6-18 (33%).
Slobodna bacanja: Trogir 9-12 (75%); Borik-Puntamika 12-22 (55%).
Skokovi: Trogir 26 (20+6); Borik-Puntamika 15 (10+5).