Neugodan pogled na tablicu

30.10.2011. 23:00

Riječani su treću utakmicu zaredom dočekali uzdignutih ruku! Novu pobjedu kaparirali su u dva  razdoblja. Najprije su  razdoblju od šeste do 17. minute načinili seriju 17:2 i  poveli do tog trenutka  najuvjerljivjih plus 13 –  30:17! Držali su prednost do  kraja susreta, ali bilo je jasno da će se uporni gosti  približiti. Na početku posljednje četvrtine, uz pogodak  Pešuta sa sirenom na  kraju treće dionice, stigli su  na 49:46.   U  tom lovu za  Riječanima su se izmorili, a  odgovor sastava Aramisa  Naglića bila je serija 9:0 za  vodstvo 60:48 u 35. minuti,  u koju je Šimović  ugradio  sedam poena. Sa  dvije trice  Matija Češković donio je  najveću prednost domaćima  (66:51) četiri minute prije  kraja.
Kod domaćih je izostao  napadački učinak Dinka  Cinca, ali skupio je čak 14  skokova (Šimović 8). Nedostajao je ozlijeđeni Josip  Surina, pa su dragocjene  minute iskustva (i poene)   pred tv kamerama skupljali  mladi Antonio Boban i Henrik Širko.
Zonska obrana okrenula  je prednost na stranu domaćih, koji su otupili dalekometnu paljbu  Zadrana.  Gosti su  ostali bez najdraže  igračke, uz Marina Šarliju  na klupi zbog  dviju osobnih  pogrešaka već u trećoj minuti utakmice.  Nisu ni domaći imali bajnu šutersku  večer,  ali pokupili su  gostujuće promašaje i polako  stvarali   prednost. Zadrani  su trice gađali 3-16 u prvom  dijelu,  a zbog revije pogrešaka trener Neven Plantak  (po)trošio je glasnice.
Znali su domaći da ih u  nastavku pravi posao tek  čeka.   U trećoj četvrtini  Kvarner 2010 nosio  je Teo  Šimović sa 11 poena (18 u  nastavku), iznudivši  četvrtu  osobnu pogrešku Šarlije u  27. minuti. No, Šimović se  otišao odmoriti za furiozan  finiš pa su gosti dodatni  otopili zaostatak. Ipak,  Šimović je, uz vrijedne poene mladog Antonija Bobana,  zaključio priču, bez obzira  na to što su  gosti došli na   minus pet (69:64)  29 sekundi prije kraja.

KVARNER 2010 – SONIK-PUNTAMIKA 72:64

(16:16, 19:8, 14:20, 23:20)
RIJEKA – Dvorana “D. Lukarić”. Gledatelja 350. Suci:  Jovović (V. Gorica), Jelena Tomić (Zadar) i Hadžić (Pula).
KVARNER 2010:  Češković 19 (3-5), Lipovščak, Kučan,  Šimović 24 (2-2), Gačeša, Juričić 6, Cinac 7 (1-2), Pehar  3 (3-6), Boban 4 (2-2), Legović, Širko 2 (2-2), Salamun 7  (4-6).
SONIK-PUNTAMIKA :  Marić 3 (0-2), Čakarun 9 (3-4),  Banić 6, Pešut 7 (1-2), Blažević 4 (1-2), Marin, Glavan 4,  Vraneš 15,  Jurjević 5, Grabovac, Ramljak 1 (1-2), Šarlija  10 (2-2).
Osobne pogreške:  Kvarner 2010 16,  Sonik-P. 24.  Slobodna bacanja:  Kvarner 2010 18-25,  Sonik-P. 8-14.  Trice:   Kvarner 2010 6-17 (Češković 3, Juričić 2, Salamun 1),   Sonik-P. 6-25 (Banić 2, Marić, Blažević i Vraneš 1). Skok:   Kvarner 2010 33 (8),  Sonik-P. 22 (8).