18 C°

Zadar među osam u četvrtfinalu

30.10.2013. 23:00

Drugi put Cibalia i Zadar sastali su se u Kupu Hrvatske.  Ponovno se igralo u Vinkovcima, ponovno u osmini finala, ali ovaj put pobjednik nije bio domaćin. Jučer je plasman u  četvrtfinale ostvarila momčad Zadra.
Ono što su obje momčadi prikazale u prvom poluvremenu je bilo loše, kao da im ova utakmica nije previše značila, jer kako drukčije objasniti toliku količinu anemičnosti. Mlaka i  bezvoljna igra s obje strane, a pogodak Zadrana je upravo  plod “spavanja” domaće obrane. No nije samo kriva obrana  vinkovačkog drugoligaša, sjajan je bio i snalažljivi Begonja,  koji je lagano, ali spretno šutirao i pogodio za vodstvo Zadra. Ni vodstvo gostiju nije “trglo” Cibaliju, čije su akcije i dalje bile nepovezane, a igra loša i spora. Međutim, i u takvoj igri bez igre domaćin je u 42. minuti zaprijetio, ali je Kujundžija neometan šutirao s desetak metara pokraj gola.
Početak drugog poluvremena nije ponudio ništa novo, utakmica je bila gotovo negledljiva, a igrači isti kao u prvih 45  minuta – loši i bezvoljni. I u takvom odmjeravanju snaga  Zadrani su “ni krivi ni dužni” došli do 0:2. Domaća obrana je  ponovno zaspala, a priliku iskoristio Tadić, koji oštrim  udarcem matira vratara Vranjića. Drugi pogodak Zadrana  dodatno je smirio njihovu igru, nastavili su susret nikud ne   žureći, mirno su rješavali sve pokušaje Vinkovčana da se  približe njihovim vratima. Ni izmjene koje je trener Vinkovčana Petravić napravio nisu donijele pomak u igri  njegova sastava.
Zadrani su mirno priveli utakmicu kraju i uz minimum  potrošene snage plasirali se u četvrtfinale Kupa.

CIBALIA – ZADAR 0:2

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Gledatelja: 600. Sudac: Danijel Trampus (Osijek) 7. Strijelci: 0:1 Begonja (23′), 0:2 Tadić (51′). Žuti kartoni: Milardović, Bajić. (Cibalia), Vasilj, (Zadar).
CIBALIA: Vranjić 5, Muženjak 5,5, Zgrablić 5,5 (od 42.  Mijoković 5,5), Perković 5, Marinčić 5, Milardović 6, Čulić 5, Kujundžija 5, Puljić 5, Tokić 5 (od 59.  Bajić 5), Džoni 5 (od 75. Ćorić -). Trener: Damir Petravić.
ZADAR: Gluić 6, Con 6, Vasilj 6 (od 87. Jurina -), Neretljak  6, Gržan 5,5, Hrgović 5,5 (od 46. Grgurović 5,5), Jerbić 5,5  (od 58. Oršulić 5,5), Sarić 6, Begonja 7, Ikić 6, Tadić 6,5. Trener: Ferdo Milin.

Ždrijeb četvrtfinala 5. studenog

Ždrijeb parova četvrtfinala održat će se 5. studenoga s početkom u 12 sati. Prema kalendaru natjecanja, prve utakmice četvrtfinala igrat će se 27. studenoga, a uzvrati 4. prosinca. Dinamo i Rijeka u terminu prvih utakmica igraju susrete Europske lige, pa će oni će prve utakmice igrati 4. prosinca, a uzvrate prema rezervnim terminima koje će odrediti Povjerenstvo za natjecanje.

Rezultati

Osmina finala: Cibalia – Zadar 0:2, Novigrad (istarski) – Inter 0:2, Zagreb – Istra 1961 3:4 (11 m), Podravina – Rijeka 1:3, Vinogradar – Hajduk 1:3 (p), Zagora – Dinamo 0:5, Međimurje – Osijek 0:2 (p), Slaven Belupo – Lučko 5:4.