ODBOJKA Nema više popravnog

Vedran SITNICA

Treći domaći nastup ove sezone u Prvoj A ligi odbojkašima Zadra donosi dvoboj protiv Broda koji će se odigrati na Dušni dan u nedjelju i 16 sati. Nakon prva tri kola Zadrani imaju tri boda. S obzirom na raspored i snagu momčadi od "plavih" se više očekivalo. Je li riječ o prolaznoj krizi, ili nečem drugom, vidjet će se u nedjelju protiv Brođana. U domaćim utakmicama s Centurionom i Šibenikom Zadar je vodio 2:0, ali su oba meča otišla u peti set. Štoviše, Zadar je protiv Šibenčana na kraju i izgubio.

Za razliku od gostovanja, u svojoj dvorani Zadrani uglavnom igraju u najjačem sastavu, pa se očekuje da će Marin Masnić, trener, po drugu pobjedu ove sezone krenuti svim raspoloživim snagama. Najveći problem Zadranina ove sezone bile su velike oscilacije u igri koje su obilježile sva tri nastupa. Tako je, primjerice, u Borovu prošle subote Zadar izjednačio na 1:1 u setovima, a potom bez pravog otpora glatko izgubio treći i četvrti set. Utakmica s Brođanima ima i veliki rezultatski, a ne samo psihološki značaj jer bi novi neuspjeh udaljio Masnićeve igrače čak i od borbe za prva četiri mjesta, što je minimalni cilj ovog sastava. Brod je do sada sakupio četiri boda i pokazao se kao solidan konkurent ostatku lige. Tako će, kako to treneri vole treći, osim protivnika Zadar ovaj put morati pobijediti i - samog sebe. Jer momčad koja ima vrlo iskusnu tzv. prvu postavu sigurno može više od trenutačnog šestog mjesta u donjem domu hrvatske klupske odbojke.