U Zagorje po šestu u nizu

S obzirom na ono što se vidjelo na prvoj međusobnoj utakmici Zadra i Zaboka ove sezone (pobjeda Zadra na Višnjiku 98:64), te formu jedne i druge momčadi (Zadar ima pet uzastopnih pobjeda, a Zabok tri poraza u nizu: od Alkara u Sinju, Zagreba kod kuće, te od Cedevite prije dva dana 53:95), sve osim gostujuće pobjede u Bedekovčini bilo bi veliko iznenađenje. Ante Nazor i njegovi igrači na put su krenuli s jasnim ciljem.
- Nadamo se šestoj uzastopnoj pobjedi. Vodilja nam mora biti prije svega volja, želja i agresivnost, da damo priliku svim igračima da maksimalno agresivno u uđu u susret i pokažu ono što znaju, te da tako prelomimo utakmicu u našu korist. Ako pristup bude pravi, neće biti nikakvih problema - smatra trener Zadra.
Nakon poraza kod Kvarnera u sedmom kolu, kojim je Zadar zaključio prvi dio Lige za prvaka s negativnim omjerom 3-4, momčad s Višnjika igra sve bolje. Kao da je važna i teško izborena domaća pobjeda protiv Šibenika svima otpustila kočnicu, nešto slično kao ona protiv Krke u ABA ligi. Potom su Zadrani lako slavili u Sinju pa pred svojim navijačima razbili Cedevitu i Cibonu, a u međuvremenu su ostvarili i dvocifrenu pobjedu kod neugodnog Zagreba u Trnskom.
- Forma je u usponu, što nam je i cilj. Nije lako svaki put iznova postavljati hijerarhiju u momčadi i odnose među igračima, ali mislim da smo ovaj put zaista dobro odgovorili svim izazovima. Nadam se da će i ova utakmica biti jedna u nizu na putu da ovu sezonu uspješno privedemo kraju - kaže Nazor, koji može biti zadovoljan i atmosferom koja se u posljednje vrijeme stvorila oko momčadi.
- Stvara se pozitivna atmosfera i mislim da smo to zaslužili. Zahvalan sam svim navijačima i uvijek ističem da su oni sastavni dio ovoga kluba pa i same igre ove momčadi.
Vrlo važnu ulogu u zadarskom pozitivnom nizu odigrao je Lovre Bašić, koji je na posljednjih pet utakmica prosječno bilježio 11 poena i 8,4 asistencija, te je preuzeo ulogu vođe.
- Sve je to put i proces. S Bašićem smo krenuli od početka sezone na to poziciji. Nije bio prvi izbor, ali jest jako bitna karika u rotaciji. Kao mladom igraču trebalo mu je razdoblje prilagodbe. U ABA ligi nije imao dobar start i nismo dobili ono što smo očekivali, ali pedantnošću treninga, kondicijskog treninga, savjetovanja i sastanaka, baš na utakmici protiv Szolnokija, kada se ozlijedio, pokazao je dio igre koju pokazuje i sada. Nažalost, dogodila se ozljeda i operacija i ljudi koji nisu unutra teško mogu shvatiti koliko je to utjecalo na njegovu formu i igre. Hvala Bogu da ima tu osobnost da sa 20 godina može voditi momčad. Dali smo mu tu zadaću i kada je bilo možda i najpotrebnije, on je bio pravi. Što se grešaka tiče, svaki igrač koji uči, mora i griješiti. To nije bitno, nego je bitno samo da iz dana u dan ide korak naprijed i što se tiče trenažnog dijela i što se tiče utakmica i onda će biti onaj pravi - kazao je trener Zadra.
- Prijavite se ili registrirajte za slanje komentara
- 0 čitanja
Prižmić: Radimo već tri godine u Zatonu Obrovačkom i nikad nije bilo problema
Aras: Po Tuđmanovom nalogu štitio sam kuću Budimira Lončara!
BENKOVAČKI SAJAM Na sajmu nema plaćanja karticom, samo živa "lova"!
Velika fešta za 40 godina karijere