Blackard i prijatelji razgledali Pašman i mjesto gdje ulažu 500 milijuna eura

Poruka greške

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls u _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (linija 436 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).
Slika korisnika valentinam
STIGLI HELIKOPTEROM
Dogovorili smo se da se vidimo za mjesec dana kada će predstavnici tvrtke Blackard Global našim općinskim vijećnicima predstaviti Masterplan projekta Pašman rivijera, kaže Krešimir Ćosić, načelnik općine
Blackard i prijatelji nakon razgledavanja helikopterom prošetali su Pašmanom
 Jeff Blackard, vlasnik američke tvrtke Blackard Global, specijalizirane između ostalog za projektiranje nekretnina i razvoj projekata  te vrste, zajedno sa svojim prijateljima iz SAD-a posjetio je jučer otok  Pašman i Kornate. Blackard Global se u ožujku ove godine jedina javila  na javni natječaj Općine Pašman za ulaganje u projekt Pašman rivijera.  Dolazak Blackarda na područje vjerojatnog ulaganja njegove tvrtke potvrdio nam je  načelnik Općine Pašman Krešimir Ćosić.   
 
- Blackard i njegovi prijatelji područje od Kornata do uvala Žinčena i  Soline na južnoj strani otoka Pašmana, gdje bi se trebao provesti projekt  Pašman rivijera, razgledali su iz helikoptera.  U  mjestu Pašman  dočekali  smo ih moj  zamjenik Andro Magić i ja. Radilo se o njihovu neformalnom  posjetu i neformalnom razgovoru koji je potrajao nešto više od sat vremena, a  dogovorili smo se  da se vidimo za mjesec dana kada će oni  našim općinskim vijećnicima predstaviti  Masterplan projekta, kaže  Ćosić dodajući kako je investitor ovoga projekta  dužan napraviti idejno  rješenje u skladu s Prostornim planom Općine, a potom ga treba  potvrditi Općinsko vijeće. 
 
- Ako sve bude u redu, do kraja godine očekujemo raspisivanje  druge  faze natječaja. Nakon toga i potpisa ugovora krenulo bi se u njegovu provedbu, najavljuje načelnik ove općine. 
 
Inače, Pašman rivijera je  je projekt vrijedan čak  500 milijuna eura  koji  će se graditi na 260 hektara područja južnog Pašmana. Oko 100 hektara  predstavlja građevinsko područje na kojima bi se gradili turistički kapaciteti do maksimalno 4.000 ležajeva, a 160 hektara su površine rekreativno-poljoprivredne namjene. Projekt će se razvijati u dvije faze. Realizacijom projekta trebalo bi se otvoriti nekoliko stotina stalnih radnih mjesta,  kao i još više sezonskih.
 
 
Kategorija: 
Ocjena: 
Prosječno: 3 (4 glasova)