SP Katar

ARGENTINA – FRANCUSKA 7:5 Argentina je svjetski prvak!!

18.12.2022. 17:17
ARGENTINA – FRANCUSKA 7:5  Argentina je svjetski prvak!!

DOHA Argentinski izbornik Lionel Scaloni i izbornik Francuske Didier Deschamps objavili su sastave za finale SP-a u Dohi koje se igra od 16 sati.  Argentinski izbornik Scaloni u polufinale će poslati devet od jedanaestorice nogometaša koji su započeli utakmicu protiv Hrvatske (3-0). Promjena je na lijevoj strani obrane, gdje će nakon kazne zbog žutih kartona ponovno zaigrati Marcos Acuna. Umjesto Leandra Paredesa priliku će u finalu dobiti Angel Di Maria.

Di Maria, koji nije startao od grupne faze prvenstva i odigrao je samo osam minuta u pobjedi u četvrtfinalu protiv Nizozemske, igrat će na desnom boku napada, a Lionel Messi će danas postati igrač s najviše nastupa u finalima Svjetskog prvenstva (26).

Pored njih na terenu će biti vratar Emiliano Martinez, braniči Nahuel Molina, Cristian Romero i Nicolas Otamendi, Rodrigo De Paul, Alexis Mac Allister i Enzo Fernandez u sredini terena, a kapetan Messi iza napadača Juliana Alvareza.

Za Francuze također dvije promjene u odnosu na polufinale i pobjedu protiv Maroka (2-0). Dayot Upamecano će nakon zdravstvenih problema u srcu obrane zamijeniti Ibrahima Konatea, a Adrien Rabiot se vraća u sredinu terena umjesto Youssoufa Fofanea.

Na francuskom golu će biti kapetan Hugo Lloris, u obrani će uz Upamecana biti Theo Hernandez, Raphael Varane i Jules Kounde, uz Rabiota će biti Aurelien Tchouameni, a iza Ousmane Dembele, Antoine Griezmann i Mbappe te u vrhu Olivier Giroud.

Jedanaesterci: 3:4 Mbappe, 4:4 Messi,  4:4 Coman (Martinez brani), 5:4 Dybala, 5:4 Tchouameni (promašio okvir gola), 6:4 Paredes, 6:5 Kolo Umani, 7:5 Montiel.

120+4 minute: Sudac je označio kraj, nema pobjednika nakon više od 120 minuta igre. Pucaju se jedanesterci.

120+3 minute: Kolo Mouni je izašao sam ispred Martineza koji je skinuo “zicer”, U rekontri je Lautaro Martineu poslao loptu kraj gola.

GOL!!! Kylian Mbappe je ponovo pogodio s bijele točke! Sve miriše na jedanesterce.

116. minuta: Kazneni udarac za Francuze! Montiel je rukom blokirao udarac Mbappea nakon kornera, a poljski sudac pokazao na bijelu točku.

GOL!!! Lautaro Martinez je ušao u treću priliku, Lloris odbio njegov udarac, a Messi natrčao i spremio loptu u mrežu! Provjerom VAR-a otklonjene su sve dvojbe. Argentina ponovo vodi od 109. minute.

106. minuta: Počeo je drugi produžetak.

105. minuta: Kraj prvoga produžetka u kojem je tek u samoj završnici bilo uzbudljivo. Lautaro Martinez imao je dvije velike priliku. Prvo je njegov udarac blokiran, a onda je poslao loptu kraj gola nakon što je izašao ispred Llorisa.

91. minuta: Počeo je prvi produžetak

90+8 minuta: Kraj regularnog dijela, utakmica ide u produžetke.

90+7 minuta: Leo Messi je sve sjajno napravio, a vratar Lloris sjajnom obranom izvukao loptu ispod grede u korner.

GOL!!! Kylian Mbappe je ponovo zabio! U 82. minuti sve se vratilo na početak.

GOL!!! Kylian Mbappe je pogodio za 2:1 uveo finale u neizvjesnu završnicu.

79. minuta: Kazneni udarac za Francusku nakon prekršaja Otamendija na Kolo Muaniju.

58. minuta: Francuzi se pokušavaju vratiti u igru, ali Argentinci čvrsto drže prednost.

49. minuta: De Paul je probao iz voleja, a Lloris prigrlio loptu.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45+7 minuta: Kraj prvoga poluvremena.

41. minuta: Deschamps je napravio dvije promjene. Thuram i Kolo Muani su ušli umjesto Girouda i Dembelea. Obitelj Thuram je ušla u povijest kao prva koja je dala oca i sina koji su igrali finala SP.

GOL!!! Argentina od 37. minute vodi 2:0. Messi je ponovo napravio gro posla u kontri Gaučosa, koju su okončali Mac Allister asistencijom i Di Maria pogotkom.

GOL!!! Leo Messi doveo je Argentinu u vodstvo!

22. minuta: Kazneni udarac za Argentinu! Dembele je s leđa zakačio Di Mariju, a sudac bez razmišljanja pokazao na bijelu točku.

17. minuta: Messi i De Paul servirali su povratnu loptu za Di Mariju koji je neometan sa 15 metara lansirao loptu preko gola.

11. minuta: Nema još golova i prilika. Argentinci su pokazali više inicijative, ali bez prilika.

1.minuta: Počela je utakmica.

ARGENTINA – FRANCUSKA 2:0

Stadion Lusail. Gledatelja: -. Sudac: Szymon Marciniak (Poljska). Strijelaci: 1:0 Messi (23′-11m), 2:0 Di Maria (37′). Žuti kartoni: Fernandez (Argentina).

ARGENTINA: Martinez, Molina, Romero, Otamendi, Tagliafico, De Paul, Fernandez, Mac Allister, Di Maria, Messi, Alvarez.

FRANCUSKA: Lloris, Kounde, Varane, Upamecano, Hernandez, Griezmann, Tchouameni, Rabiot, Dembele (od 41′ Thuram), Giroud (od 41′ Kolo Muani), Mbappe