Škabrnja bolja od lidera

17.04.2011. 22:00

HRVATSKI VITEZ 0
RUDAR 1
POSEDARJE – Igralište: Gordan Demo. Gledatelja: 100. Sudac: Zlatan Klarić (Split). Pomoćnici: Vjeko Boban (Klis) i Rino Pavlov (Trogir). Strijelac: 0:1 Ivić (76′).
HRVATSKI VITEZ: Demo (od 85′ M. Brala), J. Brala (od 74′ Čulina), Kajtazi, Jak. Brala (od 46′ R. Knežević), Juričević, Ćirak, M. Knežević, Klanac, Jović, Jak. Brala II, Viduka. Trener: Mario Bukvić.
RUDAR: Cigić, Marinov, Tabula, Bojčić, Abramac, Stojak, Nakić, Malada, Grbavica (od 64′ Kovačić), Ivić (od 80′ Batunjac), Lakić.
Derbi začelja opravdao je taj epitet, jer malobrojni gledatelji nisu mogli vidjeti baš puno od igre. Igrači domaćina istrčali su na teren noseći majice sa slikom generala Ante Gotovine. Hrvatski vitez je dobro otvorio utakmicu. Imali su nekoliko dobrih prilika, ali rezultat na poluvremenu je bio 0:0. U nastavku su gosti preuzeli inicijativu, a uspjeli su postići pogodak u 76. minuti koji im je donio tri boda.
PAG 2
DOŠK 0
PAG – Igralište: Julovica. Gledatelja: 100. Sudac: Damir Jokić (Dicmo). Pomoćnici: Zoran Žilić (Škabrnja) i Dalibor Glavan (Privlaka). Strijelci: 1:0 Škoda (46′), 2:0 Radan (57′).
PAG: Zubčić, Čavić (od 84′ Ćaćić), Radan, Lerga, Kresović, Paro, Sorić, Vukorepa (od 84′ Prenđa), Šarlija, Fain (od 46′ Škoda), Jakušić. Trener: Alne Vedrić.
DOŠK: Ćupić, Andabaka, Goreta, Papić, Pulić, Bogdan, Močić (od 56′ Barešić), Plenča, Bralić, Stošić, Bačelić. Trener: Branko Galijotović.
Osim dvije izvrsne prilike domaćina, Fain u 16. i Vukorepa u 32. minuti, prvi dio susreta završen je bez zgoditaka. Na otvaranju drugog dijela po desnoj strani izvrsno je povukao Vukorepa. Na pravom mjestu bio je Škoda i manirom rasnog strijelca pogađa vrata Ćupića – 1:0. Drugi zgoditak Paga u 57. minuti Šarlija je izvrsno ubacio iz kornera. Na drugoj vratnici bio je Radan i zabio za 2:0. Domaćini nisu stali, već u 82. minuti i u 89. imali prigode, koje su ostale neiskorištene. Zaslužena pobjeda domaćina.
ŠKABRNJA 2
KRKA 1
ŠKABRNJA – Igralište: Vlačine. Gledatelja: 250. Sudac: Josip Knezović (Split). Pomoćnici: Perica Čelar (Split) i Tone Ajdučić (Gala). Strijelac: 0:1 Jere Pešić (34′ – 11 m), 1:1 Ante Mičić (45′), 2:1 Ante Pavlović (80′).
ŠKABRNJA: K. Jaklin, A. Perica, I. Škara, A. Mičić, Š. Klarin, M. Jović, D. Lisica, A. Vrsaljko, A. Pavlović, S. Vidić, S. Bilaver. Još su igrali: P. Jurić, M. Ražov i M. Gurlica. Trener: Luka Hržina.
KRKA: F. Krasnići, J. Pešić, M. Gaćina, LJ. Vrljić, A. Šubić, K. Skorić, M. Mikić, D. Vuković, J. Gatara, S. Klarin, J. Vukičević. Trener: Zoran Slavica.
U jednoj vrlo fer i korektnoj nogometnoj utakmici obje momčadi pokazale su lijep nogomet, kakav i priliči ovom rangu natjecanja. Momčad Krke imala je u prvom dijelu dvije prilike, od kojih je iskoristila samo jednu i to u 34. min iz jedanaesterca. Jović je rukom u građenju zakačio napadača Krke Vukovića, a sudac Knezović donosi diskutabilnu odluku – pokazao je na bijelu točku. Precizan je bio kapetan Pešić – 0:1 za goste. Kad su gledatelji očekivali da sudac označi kraj prvog dijela izjednačio je Ante Mičić u 45. minuta. U drugom dijelu utakmice Škabrnja dominira igrom i stvara šanse, a vodstvo domaćina uslijedilo je u 80. min, strijelac Ante Pavlović iz slobodnog udarca. Na 20 metara iskosa srušen je Stipe Bilaver. Slijedi filigranski točan udarac Pavlovića i lopta je u mreži. Konačnih 2:1 za domaće. Zaslužena pobjeda. Nakon sedam kola Škabrnja ostaje neporažena.
HAJDUK 2
ZLATNA LUKA 1
PRIDRAGA – Igralište: Mile Čulina Bulin. Gledatelja: 250. Sudac: Miran Maržić (pag). Pomoćnici: Neven Šimunac i Branimir Nimac (oba Lišane Ostrovičke). Strijelci: 1:0 Pintur (51′), 2:0 B. Zubčić (68′), 2:1 Bugarija (70′).
HAJDUK: A. Pedić, Marino Čulina (od 83′ J. Pedić), Žilić, Bacalja, Batur, S. Zubčić (od 53′ Viduka), Pintur, K. Čulina, B. Zubčić (od 76′ Marko Čulina), A. Zubčić, Remšak. Trener: Jure Čulina.
ZLATNA LUKA: Šokota, Grginović, Gobin, Pašić, Torbarina, T. Gošparović, Bugarija, Dešpoja (od 62′ Pavić), Pavin, Njitraj, Sudinja (od 46′ Smolić). Trener: Robert Dijan.
Županijski derbi, sraz najefikasnijeg napada u ligi momčadi Zlatne luke i najbolje obrane momčadi Hajduka nakon kvalitetne nogometne predstave završio je zasluženom pobjedom Hajduka. Time su Pridražani izbili na 2. mjesto sa 44 boda. Nakon početne inicijative Sukošanaca i domaćini su zaredali s nekoliko velikih, nerealiziran prilika. Stipe Zubčić u 12. minuti izbio je sam pred Šokotu. Blaž Zubčić u 20. minuti se spetljao. Hajduk je prokockao i indirektni udarac u 22. minuti sa 10 metara kad je Antonio Zubčić šutirao u zid. Koncem prvog dijela nakon ubačaj Blaža Zubčića Stipe Zubčić s tri metra promašuje prazan gol te Antonio Pintur sa sedam metra promašuje. U 45. minuti u gužvi pred golom gostiju pao je Zoran Žilić, no Maržić je ostao nijem na traženje kaznenog udarca. Na odmor se odlazi s rezultatom 0:0. Nakon niza propuštenih prigoda domaćini su poveli. Nakon proigravanja Remšaka Antonio Pintur s desna sa 10 metra pogađa gol Šokote. U 61. minuti Danijel Njitraj mogao je poravnati, no njegov udarac sa 12 metra Ante Pedić brani. U 68. minuti pitanje pobjednika je bilo riješeno. Blaž Zubčić iz slobodnog udarca sa 25 metera eurogolom pogodio je desne rašlje – 2:0. Do kraj susreta Sukošanci su ublažili poraz. Ubačenu loptu s lijevog boka Mate Bugarija sa šest metra šalje u lijevi donji kut Pedića.
POLAČA 0
ZRMNAJA 2
POLAČA – Igralište: Bićina. Gledatelja: 100. Sudac: Damir Silić (Dicmo). Pomoćnici:: Neven Gulin (Šibneik) i Petar Paleka (zadar): Strijelci: 0:1 Kajtazi (22′), 0:2 Baričević (73′).
POLAČA: Čirjak, Guzić, Ćuković, Orlović, S. Prtenjača, Bučić (od 58′ Čulina), D. Prtenjača (od 61′ Bobanović), Grgurović, Š. Prtenjača, A. Prtenjača, Zelić. Trener: Kristijan Tuta.
ZRMANJA: Šarlija, Juko, Karamarko, Zelenika, Drlja, Franjić (od 50′ Katuša), M. Kajtazi, Jurjević, Baričević (od 87′ Brkić), Medun, Vedrić (od 62′ Klapan). Trener: – .
Poslije ravnopravne borbe iskusniji gosti iz Obrovca, iako bez trenera Ante Serdarevića, koji je odstupio, uspjeli su pobijediti pomlađenu Polaču 2:0 (1:0). Inače, nakon što su domaći prokockali više prilika za gol na početku susreta stiže u 22. minuti kazna. Zrmanja je povela 1:0 golom Lorenzija Kajtazija, udarce sa 20 metera. Vodstvo 2:0 te pobjedu i tri boda osigurao je Obrovčanima Dinko Baričević u 73. minuti. Sa 12 metar precizno, drugi put pogađa gol Čirjaka.
SABUNJAR 2
DRAGOVOLJAC 1
PRIVLAKA – Igralište: Sabunike. Gledatelja: 100. Sudac: Damir Adžić-Kapitanović (Biograd na Moru). Pomoćnici: Denis Mršić (Biograd na Moru) i Željko Margetić (Zadar). Strijelci: 1:0 Kresović (9′ – 11 m), 2:0 Lisica (70′), 2:1 Verunica (90′).
SABUNJAR: Džaja, Vukšević, Glavan, D. Mustać, Rogić, Rančić, Fantov, Babić, Kresović, Čirjak, Bokara. Još su igrali: I. Mustać i Lisica. Trener: Dragan Buterin.
DRAGOVOLJAC: Lončar, M. Grubić I, Žilić, Marić, Šarić, M. Grubić II, Proroković, Štrkalj, Verunica, Paleka, Baljak. Još su igrali: Vulić, Ivuša, Kevrić. Trener: -.
Sabunjar nastavlja uspješan proljetni niz. Ovoga puta pobijedili su Poličance. Poveli su Privlačani u 9. minuti golom Jurice Kresovića iz kaznenog udarca. Srušen je bio Marko Čirjak. U nastavku susreta u 70. minuti pobjednika je riješio Marko Lisica. Gosti su uspjeli uljepšati rezultat u sudačkoj nadoknadi golom Predraga Verunice.

Četvrta HNL – jug, podskupina A

Rezultati: Pag – DOŠK 2:0, Sabunjar – Dragovoljac 2:1, Vodice – SOŠK 2:2, HV Posedarje – Rudar 0:1, Hajduk – Zlatna luka 2:1, Polača – Zrmanja 0:2, Škabrnja – Krka 2:1.
Redoslijed: Krka 51, Hajduk, Vodice 44, Škabrnja 37, Zlatna luka 33, Zrmanja 32, Dragovoljac, SOŠK, Sabunjar 26, Polača 25, Pakoštane, Pag 22, DOŠK 17, HV Posedarje 13, Rudar 12.
Parovi idućeg kola: Zrmanja – Hajduk, Zlatna luka – HV Posedarje, Rudar – Vodice, SOŠK – Sabunjar, Dragovoljac – Pag, DOŠK – Pakoštane.