Sport

Utorak, Ožujak 19, 2019 10:50

U samo tjedan dana nova dvosatna drama odbojkašica Zadra na gostovanju. S jednom bitnom razlikom, "plave" su ovaj put pobijedile (za  razliku od gostovanja u Splitu) i povele 1-0 u kvalifikacijama za Superligu  protiv Poreča. Tako ih još jedna pobjeda dijeli od najvećeg uspjeha u povijesti kluba. Zadar je preksinoć dobio ono što je htio, meč loptu u svojoj  dvorani sljedeće nedjelje u 16 sati.

Utorak, Ožujak 19, 2019 10:45

Posljednje vodstvo košarkašice Splita su imale na kraju treće četvrtine.  Do tada je lider prvenstva bio itekako konkurentan, u pojedinim trenucima i bolji. Ali košarkašice Zadra odigrale su maestralno posljednjih deset minuta, potpuno su dominirale parketom i jednostavno pretrčale  svoje suparnice. Taj period su dobile s 25:9. I u konačnici slavile s 15 razlike. Lagano reklo bi se. No, tri četvrtine je bilo sve samo ne lagano. Prvih pet minuta utakmice igralo se "koš na koš".

Ponedjeljak, Ožujak 18, 2019 19:15

Zadar je uspješno apsolvirao Sesvete pobijedivši ih na Stanovima rezultatom 2:0. Prva je to pobjeda Zadra nakon dugih pet mjeseci posta, još od 8. kola kada su, također na svom travnjaku, svladali Kustošiju 2:0. Bio je to predugački post i najveći dobitak je upravo taj što je  protiv Sesveta prekinut. Kažu da je u sportu najteže pobijediti samog sebe, a svi dobro znamo da kada "pod mus" nešto moraš napraviti, a samopouzdanja nema dovoljno, to postaje Sizifov posao.

Ponedjeljak, Ožujak 18, 2019 19:00

Treća godina članstva u Nogometnom klubu Zadar u punom  je zamahu i kako nam kažu u klubu, već ima članova od tri mjeseca do  92 godine. Posebno lijep i emotivan trenutak zbio se na poluvremenu  utakmice između Zadra i Sesveta, kada je Roman Morović, voditelj odnosa s javnošću NK Zadra, predao članske iskaznice i prigodan poklon  gospodi Ljubi Bolanči i Anti Babačiću. Taj trenutak ovjekovječen je i fotografijom, uz koju je na facebook stranici NK Zadra osvanula i sljedeća  poruka:

Libija. Zvučalo je poprilično nevjerojatno, ali prije nekoliko  mjeseci zadarski košarkaški trener Luka Bujas, odlučio je svoju karijeru  nastaviti baš tamo, u jednoj od najnesigurnijih država svijeta. I to kao  pomoćnik poznatom strategu Željku Pavličeviću.

Nedjelja, Ožujak 17, 2019 21:05

Odbojkašice Zadra povele su 1-0 u kvalifikacijama za Superligu protiv Poreča i još ih jedna pobjeda dijeli od najvećeg uspjeha u povijesti kluba. Nakon više od dva sata igre djevojke s Višnjika večeras su u dramatičnom dvoboj s 3:2 (25:14, 21:25, 25:15, 22:25, 16:14) slavile u gostima kod Poreča. Čak 30 poena postigla je Josipa Marković, a upravo je njen blok bio ključan u trećem setu kada je Zadar iskoristio treću meč loptu.

Nedjelja, Ožujak 17, 2019 19:49

Zadar nije uspio u Laktašima doći do spasonosne pobjede. Naprotiv  osim jednog intervala u četvrtoj četvrtini cijelu utakmica u koju im je  stala i sezona Zadrani su proveli u dubokom minusu prikazujući igru s  kojom nisu ni zaslužili biti sudionicima elitne regionalne lige.

Nedjelja, Ožujak 17, 2019 08:00

Iako su još prekjučer rudarili za pobjedu nad Splitom danas  košarkaše Zadra očekuje još veći boj, onaj koji će odrediti sretan kraj ili  pak nastavak agonije traženja ostanka u ABA ligi.  U Laktašima ih  dočekuje Igokea koja kao i Zadar traži pobjedu za izbjegavanje muke dodatnih kvalifikacija. Računica je posebno za sastav Ante Nazora kristalno  jasna. Pobjeda donosi konačni spas dok poraz znači kvalifikacije s finalistom ABA 2 lige.

Subota, Ožujak 16, 2019 20:31
Petak, Ožujak 15, 2019 22:30

Dalmatinski derbi privukao je tek nekih 700-njak znatiželjnika u Krešin dom iako su koplja ukrstili druga i treća momčad lige. Na kraju je pobjeda pripala Zadru koji se morao dobrano za nju pomučiti. S tim 13. slavljem ove sezone u HT Premijer ligi zadržali su se na diobi prvog mjesta s Cibonom i na pravi način najavili sutrašnju bitku za abaligaški o(p)stanak u Laktašima.