Sport

Četvrtak, Siječanj 14, 2021 10:46

U rasponu od četiri dana košarkaši Zadra su primorani odigrati već treću utakmicu s kojom će i kompletirati sva tri natjecanja u kojima participiraju kroz sezonu. U nedjelju je u dramatičnoj završnici upisan domaći abaligaški poraz od Cedevite Olimpije, utorak je donio "Scile i Haribde" protiv Cedevite Junior za plasman na završni turnir Krešinog kupa, a večeras im s početkom u 19 sati slijedi drugi ovosezonski gradski derbi sa Sonik Puntamikom u sklopu 18. kola HT Premijer lige.

Srijeda, Siječanj 13, 2021 14:47

Iza košarkašica Zadra tmurna je jesen. Prisilno pomlađivanje igračkog kadra uoči početka sezone rezultiralo je s deset poraza iz isto toliko susreta Premijer ženske lige te se cure s Višnjika nalaze u nezavidnoj situaciji da u drugom dijelu natjecanja pokušaju izbjeći posljednje mjesto na ljestvici i osiguraju ostanak među košarkaškom elitom.

Srijeda, Siječanj 13, 2021 11:40

Košarkaši Zadra osigurali su plasman na završnicu Kupa Krešimira Ćosića sinoćnjom pobjedom na gostovanju kod Cedevite Junior. Tako je momčad s Višnjika dobila priliku braniti lanjski naslov, no osim te činjenice sve ostalo što se moglo vidjeti u srazu s liderom Prve lige nikako ne može veseliti zadarske navijače koji sigurno najmanje preferiraju kad im igrači najdražeg kluba biraju utakmice.

Utorak, Siječanj 12, 2021 10:50

Regionalnim mukama u redovima Zadra nikako da se stane na kraj. Posebno se to odnosi na domaće utakmice ove sezone gdje su zasad Zadrani na omjeru 0-4 (Mornar, Krka, Split, Cedevita O.), a ukupno gledajući poslije Koper Primorske koja je odustala od natjecanja nepobitna je činjenica da na Višnjiku stanuje najgora momčad ABA lige s tek dva slavlja iz 10 utakmica.

Utorak, Siječanj 12, 2021 10:36

Sredinom druge dionice izgledalo je kao da će Sonik Puntamika doći do nove pobjede u HT Premijer ligi. Agresivna obrana usporila je gostujući ritam, a u napadu su Zadrani letjeli parketom te su u 13. minuti nakon polaganja Marina Vručinića otišli na dvoznamenkastu prednost. Statistika i dojam bili su na strani domaćina koji je sve do kraja prvog poluvremena kontrolirao igru i mirno plovio ka novoj potvrdi dobrog rada, ogledalo kojeg je i visoka pozicija na ljestvici hrvatskog prvenstva.

Ponedjeljak, Siječanj 11, 2021 21:13

Rođen je u Zadru, studirao je u SAD-u, jedno vrijeme proveo je u Splitu, a danas je u - Zagrebu! Tamo se skrasio sa suprugom Leom i kćeri Gabrielom. Miran obiteljski život posljednjih mjeseci remete potresi.

Ponedjeljak, Siječanj 11, 2021 10:25

Povratak regionalne lige nakon čak 70 dana na parket Krešinog doma neće košarkaši Zadra pamtiti po dobrome jer su upisali četvrti domaći poraz u sezoni, ovog puta od Cedevite Olimpije iako je moglo završiti drugačije da je bilo malo više koncentracije u završnim minutama. Ljubljančani su umalo prokockali dominaciju koju su imali tijekom tri četvrtine utakmice, kad su konstantno održavali 9 do 12 plusa.

Ponedjeljak, Siječanj 11, 2021 10:18

Košarkaši Sonik Puntamike sinoć su na domaćem parketu u 17. kolu HT Premijer lige poraženi od Zaboka rezultatom 64:75. Imali su Zadrani sredinom druge dionice i ugodnih 11 koševa prednosti, ali u nastavku nisu pronašli rješenje za nisku petorku Zagoraca koji su preuzeli kontrolu nad susretom i u završnici stigli do sedme pobjede.

Nedjelja, Siječanj 10, 2021 11:33

Poraz na Gripama nije ostavio velikog traga na košarkašima Sonik Puntamike koji danas na domaćem parketu love novu pobjedu u HT Premijer ligi. Suparnik momcima Hrvoja Vlašića bit će sedmoplasirani Zabok koji u Jazine stiže nakon dva uzastopna poraza od Škrljeva i Vrijednosnica Osijek te će u Jazinama tražiti priliku za iskupljenje i nova dva boda.

Nedjelja, Siječanj 10, 2021 11:28

Regionalna liga se konačno, nakon dugih 70 dana, vraća na Višnjik. Da, nevjerojatno zvuči podatak da su košarkaši Zadra posljednji put odigrali domaću utakmicu u ABA ligi sad već davnog 1. studenog prošle godine kad su iz Krešinog doma bodove odnijeli Splićani (66:72). Od tada pa sve do današnjeg gostovanja Cedevite Olimpije Zadrani su morali odgoditi četiri domaće utakmice (protiv Budućnosti, Cedevite Olimpije, Borca i Cibone).