Sport

Ponedjeljak, Listopad 14, 2019 09:52

Ako se po jutru dan poznaje, onda košarkašice Zadra neće imati sezonu za pamćenje. Naime, u prvom kolu su teško poražene od Medveščaka, koji je nakon prve četvrtine imao 16 koševa prednosti, a razlika je do poluvremena rasla i do 30 koševa. Medveščak je šesterostruki prvak Hrvatske, ali i ekipa koja je, uz trenera, izgubila četiri igračice iz prve postave. Zadranke su izgubile također mnogo. Lara Nikpalj Vukorepa i Lucija Perica zaključile su karijeru.

Ponedjeljak, Listopad 14, 2019 09:47

U četiri utakmice koje su košarkaši Zadra dosad odigrali u novoj sezoni upisana su dva poraza i dvije pobjede. Polovičan učinak od čega su čak tri ogleda bila u okviru HT Premijer lige. Tek jedna od tih utakmica je bila abaligaška, ona prošle nedjelje u Podgorici gdje su morali priznati Budućnosti da je kvalitetnija momčad, stoga s 2. kolom koje je na rasporedu večeras u 18 sati na Višnjiku Zadrani praktički otvaraju regionalnu ligu.

Ponedjeljak, Listopad 14, 2019 09:39

Nakon poraza u Sinju kod Alkara i domaćeg poraza od Šibenika, košarkaši Sonik-Puntamika u trećem kolu HT Premijer lige ostvarili su izuzetno važnu pobjedu na gostovanju u Zagrebu kod Hermes Analitice, direktnog konkurenta za ostanak u ligi. Doduše o »favoritima« za ostanak u ligi možda je i prerano govoriti, pošto Sonik-Puntamika zaista ima dobar roster, pokriven solidno na svim pozicijama i niz iskusnih igrača koji su igrali i HT Premijer ligu i ABA ligu.

Nedjelja, Listopad 13, 2019 23:09

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je 1-1 u Cardiffu protiv Walesa pa će plasman na Europsko prvenstvo 2020. godine morati potvrditi 16. studenog u Rijeci protiv Slovačke.

Nedjelja, Listopad 13, 2019 12:29

Nedavno je okončano izdanje utrke CRO Race definitivno je potvrdilo da Vladimir Miholjević i njegov tim znaju kako treba organizirati spektakularni sportski događaj. Tijekom zadnjih šest dana prošlog tjedna Hrvatska je bila domaćin vrhunskim biciklistima iz cijelog svijeta, a direktni prijenosi etapa išli su u 190 zemalja. Suvišno je isticati da je takva promocija sporta i prirodnih ljepota Lijepe naše neprocjenjiva.

Nedjelja, Listopad 13, 2019 12:10

U 8. kolu Treće HNL jug Zadar se s gostovanja u Klisu vratio s jednim osvojenim bodom. A bila je momčad sa Stanova vrlo blizu osvajanju i sva tri boda s obzirom da je vodila od 36. minute kada je Josip Sušić doveo Zadrane u vodstvo. Sušić se najbolje snašao na drugoj vratnici i loptu poslao iza nemoćnog Odže. Međutim, da to ne bude tako pobrinuo se Marin Vučemilović Grgić u 81. minuti koji je bio precizan s kreča nakon što je sudac Krešić pokazao na bijelu točku.

Nedjelja, Listopad 13, 2019 12:06

U 8. kolu Treće HNL jug Primorac (B) i lider Junak u Biogradu na Moru odigrali su bez pobjednika 1:1. Biograjce je vrlo rano, već u 12. minuti u vodstvo doveo Luka Vodopija. Na rubu gostujućeg šesnaesterca primio je loptu, okrenuo se i neobranjivo pogodio. Sinjani su izjednačili u nastavku utakmice, točnije u 75. minuti kada je za konačnih 1:1 poentirao Leo Andrić. Nakon jedne dubinske lopte Andrić se najbolje snašao i poslao loptu u mrežu domaćina.

Nedjelja, Listopad 13, 2019 12:01

Dobro je da smo vratili pozitivno ozračje, to je bilo najbitnije u večerašnjoj utakmici – s tim riječima je zaključio osvrt trener Zadra Ante Nazor nakon 42 razlike protiv Vrijednosnica Osijek na Višnjiku u 3. kolu HT Premijer lige. Utakmica u kojoj se domaći sastav igrao mačke i miša sa slavonskim prvoligašem i donekle popravio nastalu štetu iz derbija s Cibonom te kupio potrebno samopouzdanje pred sutrašnji iznimno bitan dvoboj kontra Krke iz Novog Mesta u regionalnoj ligi.

Subota, Listopad 12, 2019 13:57

Ne možemo igrati tako da tri igrača imaju energiju, a dva ne – još je poslije dvoja sa Šibenikom izjavio trener Sonik-Puntamike Šime Kraljević. Zadarski sastav nije dobro ušao u sezonu. Poraz u Sinju od ne previše jakog Alkara i domaći poraz od znatno jačeg Šibenika možda ne spada u nešto neočekivano, ali kako je i sam Kraljević priznao, njegovi igrači nisu i dalje na maksimalnoj razini.

Subota, Listopad 12, 2019 13:54

U 8. kolu Treće HNL jug Zadar očekuje gostovanje u Klisu kod ondašnjeg Uskoka. Nakon prošlotjedne pobjede nad Jadranom LP na Stanovima, izabranici Marka Pinčića pozitivnu seriju koja traje pet kola žele nastaviti i u današnjem dvoboju. Klišani nisu najbolje ušli u ovu sezonu i sigurno će na svom travnjaku učiniti sve ne bi li se dokopali tri boda.