Sport

Srijeda, Rujan 23, 2020 08:18

U 5. kolu Treće HNL momčadi iz Zadarske županije, Primorac iz Biograda i Hrvatski vitez Posedarje, imale su teške zadaće na gostovanjima u Makarskoj, odnosno Pločama. Bolje su prošli Posedarci koji su iznenađujući uzeli bod kod Jadrana LP, trenutačno vodeće momčadi Lige koja je do te utakmice imala stopostotan učinak. Biograjci nisu bili te sreće, poraženi su od Zmaja u dvoboju koji je mogao završiti i podjelom bodova.

Utorak, Rujan 22, 2020 09:59

Košarkaši Zadra ušli su u novu sezonu HT Premijer lige s plus 40 protiv iznimno slabašne Šibenke. Protivnik iz Krešimirovog grada nije bio ni do koljena momčadi s Višnjika pa se viđeno u 40 minuta u sablasnom ambijentu praznog Krešinog doma slobodno može svrstati pod tzv. jednosmjernu ulicu. Već je nakon nepune tri minute bilo kristalno jasno da je tek pitanje visine pobjede ostalo lebdjeti zrakom dok je sve ostalo bilo u znaku domaćih igrača u retro bijelim dresovima.

Utorak, Rujan 22, 2020 09:15

Košarkaški klub Diadora ima seniorsku i juniorsku momčad, a kako je krenulo možda uskoro stigne i ženski sastav. Tako je na Facebook stranici Diadore objavljena fotografija, kako piše, »skupine žena - zaljubljenica u košarku koje su se prvi put spontano okupile na završnici turnira Streetball Mornarica, odigravši revijalnu partiju basketa«.

Utorak, Rujan 22, 2020 08:26

VRSI - Međužupanijsko natjecanje u ribolovu štapom s obale za seniorke, održano je protekli vikend u Vrsima. U petak, prvi dan natjecanja, određene su zone te je izvršena verifikacija prijavljenih natjecatelja, dok je u subotu započeo lov na otoku Zečevu. Drugi dan natjecanja, ribolov je nastavljen na kraju lokaliteta Punta.

Utorak, Rujan 22, 2020 08:19

Vrijedi li više +40 Zadra protiv Šibenke na Višnjiku, ili +31 Sonik-Puntamike na gostovanju u Rijeci protiv Škrljeva, čak i pred određenim brojem navijača Škrljeva? U redu, uopće se ne treba tražiti od-govor na to pitanje. Ono što je najvažnije, oba zadarska kluba su krenula dominantno u sezonu. Dok se od Zadra očekivalo da neće imati problema sa Šibenkom, ipak je malo iznenađenje toliko visoka pobjeda Sonika u gostima.

Ponedjeljak, Rujan 21, 2020 10:31

Pravu katastrofu pred 116 gledatelja u dvorani na Mavrincima doživjeli su košarkaši Adria Oil Škrljeva na otvaranju nove sezone u HT Premjer ligi izgubivši od Sonik Puntamike 31 razlike, rezultatom 62:93, prenosi HKS. No, katastrofa domaćih nije iznenađenje. Nikakvo. Dva su osnovna razloga. Škrljevo je uvijek neugodan protivnik, pogotovo u svojoj dvorani, ali Škrljevo kvalitetom ne spada u rang Sonik-Puntamike. Barem u ovom trenutku, iako možda nije baš tolika razlika realna.

Ponedjeljak, Rujan 21, 2020 08:34

Novu sezonu 2020./21. košarkaši Zadra otvorili su rutinskom i očekivanom pobjedom nad Šibenkom. Iako se za početak HT Premijer lige najavljivao »susjedski derbi« ispao je taj naziv potpuna floskula, jer se mogao gledati ogled dva potpuno neravnopravna protivnika što će i potvrditi okruglih 40 poena razlike na kraju.

Nedjelja, Rujan 20, 2020 11:47

Počinje jedna sezona po mnogočemu raritetna - bila je prva izgovorena rečenica Veljka Mršića u osvit nove sezone 2020./21. koju Zadar danas otvara s 1. kolom HT Premijer lige. Pred ligom i njenim sudionicima je sezona s mnogo pitanja i nažalost s malo odgovora, a ta maksima zapravo vrijedi još tamo od prekida prošle sezone, od polovice ožujka, s jednom bitnom razlikom da se sada ipak igraju utakmice.

Nedjelja, Rujan 20, 2020 10:58

Ako se po jutru dan poznaje, onda će košarkaši Sonik-Puntamike imati sasvim lijepu sezonu. U prvom kolu HT Premijer lige razmontirali su Škrljevo u gostima i dokazali, ono što je doduše i bilo jasno prije početka sezone, Puntamičani su skupili jako dobru momčad i bit će bitan faktor u ovoj ligi.
Domaći sastav držao se samo u prvoj i u prvih pet minuta druge četvrtine. Nakon toga su zadarski košarkaši preuzeli kontrolu nad svim aspektima utakmice.

Nedjelja, Rujan 20, 2020 10:22

JADRAN LP                1
HV POSEDARJE        1

PLOČE - Igralište Jadranovo. Gledatelja: 180. Sudac: Ante Sočo (Stobreč). Pomoćnici: Kujundžić (Poljica), Kukulj (Imotski). Strijelci: 1:0 Raič (13’), 1:1 Jurjević (49’). Žuti kartoni: Raič, Nikolac, Mi. Marić, Ma. Marić (Jadran LP); Jurjević, Klanac, Jukić (HV Posedarje).