Premiership

Apsolutno demoliranje Manchester Uniteda na mitskom Anfieldu

05.03.2023. 20:06

U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool je na svom Anfieldu svladao Manchester United s nestvarnih 7-0 (1-0) u susretu 26. kola Premier lige.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena ključni trenutak se dogodio u 43. minuti kada je Gakpo pogodio za 1-0. Početkom nastavka Nunez je u 47. minuti povisio na 2-0 nakon čega se United morao potpuno otvoriti što su brzonogi napadači domaćih iskoristili da iz protunapada do vrha napune mrežu gostiju. Na 3-0 je svojim drugim golom povisio Gakpo u 50. minuti, za 4-0 pogodio je Salah u 66., za 5-0 je strijelac svojim drugim golom bio Nunez u 75. minuti, da bi salah također postao dvostruki strijelac u 83. minuti, da bi konačni rezultat postavio Firmino u 87. minuti.

Ovime je izjednačen najteži prvenstveni poraz Manchester Uniteda u klupskoj povijesti, 1931. godine izgubio je od Wolverhampton Wanderersa također sa 7-0.

Ovom pobjedom Liverpool je stigao na peto mjesto ljestvice sa 42 boda, jednim više od šestog Newcastlea, dok je United ostao treći sa 49 bodova, 14 manje od vodećeg Arsenala, a devet manje od drugog Manchester Cityja.

Ranije u nedjelju su Nottingham Forest i Everton igrali 2-2 (1-2). Gosti su dva puta vodili preko Graya (11-11m) i Doucourea (29), a domaćima je bod spasio Johnson (19, 77) s dva gola. Nottingham je ostao 14. sa 26 bodova, dok je Everton i dalje u zoni ispadanja, 18. sa 22 boda, koliko ima i 17. Leeds United, ali Everton ima lošiju razliku pogodaka.