Premiership

Arsenal u velikom derbiju svladao Tottenham i povećao prednost u odnosu na City

Autor: Hina

15.01.2023. 20:07

Saka je "mrtvog kuta" uputio snažan udarac koji bi prošao paralelno s gol-linijom, ali Lloris se odlučio pokušati uhvatiti loptu koja ga je pogodila u prsa i odbila se preko linije.

LONDON Vodeći sastav engleskog nogometnog prvenstva Arsenal povećao je svoju prednost pred prvim pratiteljem Manchester Cityjem na osam bodova 2-0 (2-0) gostujućom pobjedom protiv najljućeg rivala Tottenham Hotspura u susretu 19. kola.

Arsenal je poveo u 14. minuti nakon neshvatljive pogreške vratara Tottenhama Huga Llorisa. Saka je “mrtvog kuta” uputio snažan udarac koji bi prošao paralelno s gol-linijom, ali Lloris se odlučio pokušati uhvatiti loptu koja ga je pogodila u prsa i odbila se preko linije.

Konačni rezultat postavio je kapetan Arsenala Martin Odegaard preciznim prizemnim udarcem sa 20-ak metara.

Arsenal sada ima 47 bodova, osam više od drugog Manchester Cityja, a devet više od trećeg Newcastle Uniteda i četvrtog Manchester Uniteda.

Ivan Perišić ušao je u igru za Tottenham, koji je peti sa 33 boda, tek u 75. minuti.