11 C°

Serie A

Atalanta zabila osam golova Salernitani, Pašalić s klupe gledao susret

15.01.2023. 20:35

Susret je bio odlučen već nakon prvih 45 minuta nakon kojih je bilo 5-1 za domaće, pola sata prije kraja već je bilo 7-2, da bi do kraja dvoboja pao još samo jedan gol

BERGAMO U najefikasnijoj utakmici dosadašnjeg dijela ovosezonskog talijanskog prvenstva Atalanta je kao domaćin svladala Salernitanu sa 8-2 (5-1).

Susret je bio odlučen već nakon prvih 45 minuta nakon kojih je bilo 5-1 za domaće, pola sata prije kraja već je bilo 7-2, da bi do kraja dvoboja pao još samo jedan gol. Golove za Atalantu postigli su Boga (5), Lookman (20-11m, 54), Scalvini (23), Koopmeiners (38), Hojlund (41), Ederson (61) i Zortea (85), dok su strijelci za goste bili Dia (10) i Nicolussi (56).

Mario Pašalić ostao je na klupi Atalante koja je šesta na ljestvici sa 34 boda, koliko ima i peti Lazio, dok je Domagoj Bradarić odigrao čitav susret za Salernitanu koja je pala na 16. mjesto sa 18 bodova, koliko ima i 15. Spezia, no 18. Veroni i 19. Sampdoriji, koje se nalaze u zoni ispadanja, bježi devet bodova.