Petak, 9. prosinca 2022

Weather icon

Vrijeme danas

15 C°

Konferencijska liga

AZ Alkmar, Sivasspor i Slovan osvojili prva mjesta u svojim skupinama KL, Djurgarden upisao i petu pobjedu

Autor: Hina

03.11.2022. 21:12
AZ Alkmar, Sivasspor i Slovan osvojili prva mjesta u svojim skupinama KL, Djurgarden upisao i petu pobjedu

uUrajinski Dnjipro-1, belgijski Gent, rumunjski Cluj i švicarski Basel igrat će u šesnaestini finala



ZAGREB  Nizozemski AZ Alkmar, turski Sivasspor i Slovan iz Bratislave osvajanjem prvih mjesta u svojim skupinama Konferencijske lige osigurali su plasman u osminu finala ovog natjecanja, dok će ukrajinski Dnjipro-1, belgijski Gent, rumunjski Cluj i švicarski Basel igrati u šesnaestini finala.


AZ Alkamar je u izravnom dvoboju za prvo mjesto u skupini E pred svojim navijačima svladao Dnjipro-1 sa 2-1 i tako osvojio prvo mjesto sa 15 bodova, dok su Ukrajinci ostali na drugom mjestu sa 10 bodova.


Sivasspor je u skupini G odigrao 1-1 na gostovanju kod praške Slavije, što je turskoj momčadi bilo dovoljno da sa 11 bodova osvoji prvo mjesto. Zahvaljujući minimalnoj domaćoj pobjedi od 1-0 protiv kosovskog Ballkanija, rumunjski Cluj je sa 10 bodova izborio plasman u nokaut fazu. U rumunjskom sastavu je cijelu utakmicu odigrao Karlo Muhar, a Lovro Cvek je ušao u 89. minuti.




Pobjedama od 2-1 na gostovanjima kod Žalgirisa, odnosno Pjunika, nogometaši Slovana i Basela su do zadnjeg kola ostali u mrtvoj utrci za prvo mjesto. Na kraju je na stranu Slovaka presudio bolji omjer u međusobnim dvobojima pa su kao pobjednici skupine osigurali prolaz u osminu finala, a Švicarci će se uključiti od šesnaestine finala. Petar Mamić je za Žalgiris odigrao jedno poluvrijeme protiv Slovana.


U skupini F švedski Djurgarden je još jednom pobjedom, 1-0 protiv Shamrock Roversa, potvrdio prvo mjesto sa 16 od maksimalnih 18 bodova, a Gent je u zadnjem kolu s uvjerljivih 4-0 svladao Molde i potisnuo Norvežane s drugog mjesta pa će Belgijci dočekati proljeće u Konferencijskoj ligi.


 


 


SKUPINA A
Bašakšehir - Hearts   3-1 (Ndayishimiye 4, Gurler 33, Ozcan 65 / Atkinson 90)
Rigas - Fiorentina    0-3 (Barak 7, Cabral 45, Saponara 45+2)

Ljestvica:
1. Bašakšehir        6  4  1  1  14-3   13
2. Fiorentina        6  4  1  1  14-6   13
3. Hearts            6  2  0  4   6-16   6
4. Rigas             6  0  2  4   2-11   2

SKUPINA B
Steaua - West Ham       (21.00)
Silkeborg - Anderlecht  (21.00)

Ljestvica:
1. West Ham         5  5  0  0  10-4   15
2. Silkeborg        5  2  0  3  12-5    6
3. Anderlecht       5  1  2  2   4-5    5
4. Steaua           5  0  2  3   3-15   2

SKUPINA C
Lech - Villarreal    (21.00)
Hapoel BS - Austrija (21.00)

Ljestvica:
1. Villarreal          5  4  1  0  14-6   13
2. Lech P.             5  1  3  1   9-7    6
3. Hapoel Be'er Sheva  5  0  4  1   4-5    4
4. Austrija Beč        5  0  2  3   2-11   2

SKUPINA D
Partizan - Slovačko  (21.00)
Koeln - Nice         (21.00)

Ljestvica:
1. Partizan       5  2  2  1   8-6    8
2. Nica           5  2  2  1   6-5    8
3. Koeln          4  1  1  2   5-6    4
4. Slovačko       4  1  1  2   7-9    4

SKUPINA E
AZ Alkmaar - Dnjipro-1  2-1 (Odgaard 8, Pavlidis 87 / Dovbik 40)
Apollon - Vaduz         1-0 (Roberge 31)

Ljestvica:
1. AZ Alkmaar     6  5  0  1  12-6   15
2. Dnjipro-1      6  3  1  2   9-7   10
3. Apollon        6  2  1  3   5-7    7
4. Vaduz          6  0  2  4   5-11   2

SKUPINA F
Djurgarden - Shamrock  1-0 (Eriksson 20)
Gent - Molde           4-0 (Hjulsager 52, Godeau 62, Kums 80, Cuypers 89-11m)

Ljestvica:
1. Djurgarden     6  5  1  0  12-6   16
2. Gent           6  2  2  2  10-6    8
3. Molde          6  2  1  3   9-10   7
4. Shamrock       6  0  2  4   1-10   2

SKUPINA G
Slavia P. - Sivasspor  1-1 (Goutas 65-ag / Gradel 27-11m)
Cluj - Ballkani        1-0 (Boateng 17)

Ljestvica:
1. Sivasspor      6  3  2  1  11-7   11
2. Cluj           6  3  1  2   5-5   10
3. Slavia Prag    6  2  2  2   6-7    8
4. Ballkani       6  1  1  4   8-11   4

SKUPINA H
Pjunik - Basel        1-2 (Juričić 72 / Males 17, Kade 30)
Žalgiris - Slovan B.  1-2 (Kyeremeh 47 / Čavrić 15, 23)

Ljestvica:
1. Slovan Bratislava  6  3  2  1   9-7   11
2. Basel              6  3  2  1  11-9   11
3. Pjunik             6  2  0  4   8-9    6
4. Žalgiris           6  1  2  3   5-8    5