8 C°

HT PREMIJER LIGA

Čampara: Pobjedi se ne gleda u zube

30.11.2022. 14:35

Mini turneju po sjeveru košarkaši Zadra zaključili su polovičnim učinkom. Nakon subotnjeg poraza u abaligaškom okršaju u Ljubljani protiv Cedevite Olimpije, momčad Danijela Jusupa uputila se prema Zaboku gdje je poput dizelaša odradila dvoboj 9. kola HT Premijer lige i tako održala korak s Cibonom na samom vrhu poretka s omjerom 8-1. Protiv sastava koji je u osam kola tek jednom osjetio slast pobjede Zadrani nisu morali proliti previše znoja, a to prvenstveno mogu zahvaliti raspoloženoj klupi koja je doprinijela s gotovo polovicom ubačenih koševa, njih 41 zabili su tzv. Jusupovi rezervisti i stoga konačni pozitivan ishod za družinu s Višnjika osim uvodnih minuta dvoboja nije dolazio u pitanje.

Raspoređena minutaža

Taj početni period u kojem se domaćin istaknuo s vodstvom od devet razlike (11:2), pa je početkom druge dionice egzistirao na plus osam (27:19), rasplinuo se nakon zadarske serije 13:0 za preokret na 27:32 i u preostalih 28 minuta utakmice Jusupovi igrači se nisu više okretali.Doduše, šest minuta prije kraja domaćin se prišuljao na samo šest minusa (62:68), domaća publika se ponadala egalu u završnici, no onda su strasti u Sportskoj dvorani u Zaboku gosti primili trima tricama i tako prelomili pitanje pobjednika. Naravno, strateg Zadra Danijel Jusup nije bio maksimalno zadovoljan prezentacijom svojih momaka na terenu fenjeraša, no dva glavna cilja su ispunjena te stoga nije bilo mjesta za pretjerane kritike. A pozitivne strane su definitivno dva nova boda kao i raspoređivanje minutaže na sve igrače, pa su primjerice starteri proveli na terenu puno manje vremena nego inače. Božić je odigrao 26, Ramljak 16, Drežnjak 19, Žganec 14, a Jordano tek 12 minuta.

– Dobili smo utakmicu, nitko se nije ozlijedio i to smo zapravo i htjeli. Iako bih volio da smo bili malo uvjerljiviji. Valjda ćemo morati tražiti formu kroz treninge i sljedeće utakmice – izjavio je Jusup nakon rutinske pobjede u Hrvatskom Zagorju gdje su konačno na svoje došli oni igrači koji su u posljednje vrijeme bili manje eksponirani.

Čampara i Šantelj

Posebno se to odnosi na dvojac Šantelj-Čampara koji je propustio nekoliko prethodnih utakmica zbog ozljeda. Slovenski centar je u 25 minuta na parketu ostvario učinak od devet poena i dva skoka, dok je BiH reprezentativni razigravač bio najefikasniji Jusupov pojedinac sa 16 ubačaja čemu je pridodao jedan skok i tri asistencije. Povratak tog tandema u pravu formu definitivno će biti veliki adut Zadra u predstojećim izazovima, a prvenstveno se tu misli na gostovanje FMP-a u petak na Višnjiku.

– Lošije smo ušli u utakmicu, ali smo na kraju uspjeli da se dozovemo pameti. Na putu smo već nekoliko dana i to se vidjelo u ovom dvoboju. Međutim, pobijedili smo što je najvažnije, i na kraju krajeva pobjedi se ne gleda u zube. Lijepo je što smo ovo izvukli i idemo dalje – kazao je Čampara nakon rutinskog slavlja u Zaboku, a sljedeća obveza u domaćem prvenstvu Zadrane očekuje već u nedjelju kada u Krešin dom stiže sinjski Alkar predvođeni mladim zadarskim stručnajkom Lukom Bujasom.

9. kolo: Zabok – Zadar 70:85, Alkar – Split 88:94, Bosco – Cibona 88:99, Dinamo – Furnir 89:84, Šibenka – Škrljevo 74:55, Gorica – Cedevita J.
1. Cibona       9       8       1       798:671       17
2. Zadar       9       8       1       784:694       17
3. Split       9       7       2       784:729       16
4. Šibenka       9       7       2       692:646       16
5. Cedevita       8       5       3       661:596       13
6. Furnir       9       4       5       713:744       13
7. Dinamo       9       4       5       741:788       13
8. Škrljevo       9       3       6       715:756       12