Bundesliga

Dortmundska Borussija iskoristila kikseve Uniona i Bayerna

19.02.2023. 20:44

U susretu 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussija Dortmund je pobijedila berlinsku Herthu sa 4-1 probivši se na drugo mjesto Bundeslige.

Borussija je iskoristila kikseve Bayerna i Union Berlina, te pobjedom protiv Herthe dostigla najveće suparnike za naslov prvaka.

Sada sve tri momčadi imaju po 43 boda, no Bayern je prvi zbog najbolje razlike pogodaka, Borussija je druga, a Union Berlin je sada treći.

Borussija je povela u 27. minuti golom Karima Adeyemija, a pet minuta kasnije Donyell Malen je povisio na 2-0. Berlinski sastav se vratio u igru smanjivši u 47. minuti preko Lucasa Tousarta, no u 77. minuti je Marco Reus lijepo zabio iz slobodnog udarca za 3-1. Točku na “i” postavio je Julian Brandt u 90. minuti.

Filip Uremović je za Herthu igrao do 68. minute, dok Ivan Šunjić nije nastupio.