Svjetsko rukometno prvenstvo

Egipat jednom nogom u četvrtfinalu

Autor: A.P.

21.01.2023. 17:54

U drugom kolu druge faze Svjetskog rukometnog prvenstva u našoj skupini, skupini 4, Egipat je pobijedio Bahrein. Iako se očekivalo da bi Egipat ovu utakmicu trebao s lakoćom pobjediti, na kraju bilo je samo +4 i to onih +4 s kojima se otišlo na odmor. Na kraju rezultat je bio 26:22(13:9).

Ovom pobjedom Egipćani su praktički osigurali četvrtfinale, no u zadnjem kolu ih još očekuje Danska, gdje ses još svašta može dogoditi. Među “najluđim” scenarijima je i onaj da Egipat izbaci Dance i osigura prolaz nama.

Ono što je u današnjoj utakmici bio prijelomni trenutak, bila je serija 4:0 sredinom prvog poluvrijeme gdje su Egipćani poveli i kontrolirali utakmicu do kraja.

Yacine Elderaa je s pet golova prvi strijelac kod Egipta, a kod Bahreina najviše je zabio Merza.

U drugoj skupini je Srbija svladala Argentinu s 28-22.

Srbi su krajem prvog poluvremena gubili 10:9 i tada je u završnici prvog i samom početku drugog krenula serija 6:1 kada su okrenuli utakmicu u svoju korist.

Najefikasniji je kod Srbije bio Radivojević s 6 pogodaka, a kod Argentine Lombardi s 9.