Eredivisie

Feynoord i PSV remizirali u derbiju 20. kola

Autor: Hina

05.02.2023. 19:30

U derbiju 20. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Feyenoord i PSV Eindhoven su odigrali 2-2, dok je Ajax na gostovanju pobijedio Cambuur sa 5-0.

Feyenoord i PSV su remizirali u derbiju kola, premda su gosti do 82. minuti vodili sa 2-0.

PSV je poveo već u osmoj minuti preko Anwara El-Ghazija, no u 65. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Armando Obispo. Samo tri minute kasnije PSV je s igračem manje povećao prednost na 2-0, a pogodak je postigao Thorgan Hazard.

Alireza Jahanbakhsh je u 82. smanjio rezultat vrativši nadu domaćinu, a isti je igrač u šestoj minuti nadoknade zabio za 2-2. Asistent kod oba gola bio je Oussama Idrissi.

Ajax je na gostovanju pobijedio “fenjeraša” Cambuur sa 5-0, a strijelci su bili Dušan Tadić (16), Steven Berghuis (36, 64), te Brian Brobbey (79, 90+3).

Feyenoord vodi na ljestvici sa 43 boda, AZ Alkmaar ima 41, a Ajax 40 bodova, PSV je četvrti sa 39 bodova.