Četvrtak, 28. ožujka 2024

17 C°

Konferencijska liga

Fiorentina potvrdila pobjedu iz Italije, poljski Lech ponovo nadigrao Djurgardens

Autor: Hina

16.03.2023. 21:47

Turski sastav je poveo u 35. minuti golom Erdogana Yesilyurta, no "Viole" su uzvratile sa četiri gola u nizu

ZAGREB Nogometaši talijanske Fiorentine i poljskog Lecha iz Poznanja izborili su plasman u četvrtfinale Konferencijske lige.

Fiorentina je na gostovanju u Sivasu pobijedila turski Sivasspor sa 4-1 potvrdivši 1-0 pobjedu iz Firenze.

Turski sastav je poveo u 35. minuti golom Erdogana Yesilyurta, no “Viole” su uzvratile sa četiri gola u nizu. U 44. minuti je izjednačio Artur Cabral, da bi u drugom dijelu golove zabili Artur Cabral (44), Nikola Milenković (62), Dimitros Goutas (78-ag) i Gaetano Castrovilli (90).

Domaći sastav je od 81. minute igrao bez isključenog Hakana Arslana. Hrvatski nogometaš Josip Brekalo nije nastupio za Fiorentinu.

Četvrtfinale je s dvije sigurne pobjede izborio i poljski Lech protiv švedskog Djurgardensa.

Poljaci su na svom terenu slavili sa 2-0, a u uzvratu u Švedskoj sa 3-0.

Strijelci su bili Filip Marchwinski (77), Nika Kvekveskiri (90+1) i Michal Skoras (90+2). Domaćin je od 44. minute igrao bez isključenog Marcus Danielsona.

Utakmicu u Švedskoj sudio je Duje Strukan, a Antonio Milić je za goste igrao cijeli susret.