6 C°

SERIA A

Fiorentina protiv Sassuola u sudačkoj nadoknadi do sva tri boda, Erlić odsjedio na klupi cijelu utakmicu

07.01.2023. 18:36

Nogometaši Fiorentine svladali su na domaćem terenu Sassuolo 2-1, u prvoj utakmici 17. kola talijanske Serie A, čime je Sassuolo i dalje u negativnom nizu rezultata.

Naime, u posljednjih šest prvenstvenih utakmica Sassuolo je samo jednom remizirao te je pet puta izgubio.

Svi su golovi postignuti u drugom poluvremenu. Saponara je za domaćina ušao u igru u 46. minuti, a dvije minute kasnije je doveo Fiorentinu u vodstvo. Sassuolo je izjednačio u 57. kada je Berardi pogodio s bijele točke. Odluka je pala u 91. minuti kada je dosuđen novi jedanaesterac, ali za domaćina. Odgovornost je preuzeo Argentinac Nicolas Gonzalez koji je zabio za 2-1. Fiorentina se ovom pobjedom pomakla na deveto mjesto ljestvice, dok je Sassuolo ostao na 16. poziciji.

Hrvatski reprezentativac Martin Erlić je kroz cijelu utakmicu ostao na klupi za pričuve Sassuola.

U nedjelju se igraju utakmice Salernitana – Torino, Lazio – Empoli, Spezia – Lecce, Sampdoria – Napoli i Milan – Roma, dok će kolo u ponedjeljak zatvoriti Verona – Cremonese i Bologna – Atalanta.