BUNDESLIGA

Freiburg laganom pobjedom protiv Uniona zatvorio posljednje kolo prije Svjetskog prvenstva

Autor: Zadarski list

13.11.2022. 21:47

Derbijem zaključeno je 15. kolo njemačke Bundeslige. Utakmica između 2. i 3. momčadi na ljestvici, Uniona iz Berlina i Freiburga, otišla je na stranu Freiburga.

Iznimno sadržajno i vrlo zanimljivo za gledanje bilo je prvo poluvrijeme. Freiburg je već nakon samo 6 minuta vodio 2:0. Dvostruki strijelac bio je Griffo.  U 10. minuti Union je imao jedanesterac, no Knoche je pogodio vratnicu i lopta je otišla van gola. U 19. minuti Union ostaje s igrače manje, zbog prekršaja, a minutu nakon toga Griffo povisuje na 3:0 i postiže “hat-trick”. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, goste iz Berlina “dotukao” je Gregoritsch koji je zabio za 4:0.

U 84. minuti Union je preko Michela uspio samo smanjiti na 4:1.

Ovom pobjedom Freiburg je od Uniona preuzeo drugo mjesto na ljestvici, dok je Union pao na peto. Krajem siječnja nastavljaju se uzbuđenja na nogometnim terenima diljem Njemačke.