10 C°

Formula 1

George Russell kreće prvi u Veliku nagradu Brazila, svjetski prvak sprint-utrku završio je kao četvrti

13.11.2022. 07:41

Danac Kevin Magnussen (Hass), koji je u petak senzacionalno bio najbrži u kvalifikacijama, bio je osmi

SAO PAULO Britanac George Russell (Mercedes) pobjednik je sprint-utrke za Veliku nagradu Brazila Svjetskog prvenstva vozača formule 1.

Russell je slavio s gotovo četiri sekunde prednosti u odnosu na drugog Španjolca Carlosa Sainza (Ferrari), dok je treći ciljem prošao Britanac Lewis Hamilton (Mercedes).

Svjetski prvak Nizozemac Max Verstappen (Red Bull), koji je još ranije osigurao obranu naslova, završio je kao četvrti, dok je Danac Kevin Magnussen (Hass), koji je u petak senzacionalno bio najbrži u kvalifikacijama, bio osmi.

Redoslijed iz sprint-utrke ujedno je i startni red za “pravu” utrku za VN Brazila koja će se voziti u nedjelju od 19 sati.

U redoslijedu vozača Verstappen je na vrhu sa 421 bodom, Perez je drugi sa 284, a na trećem mjestu je Monežanin Charles Leclerc (Ferrari) sa 278.