Utorak, 16. travnja 2024

23 C°

La Liga

Girona preokretom nadigrala Sevillu, Rakitić asistirao za jedini pogodak svoje momčadi

14.01.2023. 19:46

Nogometaši Girone pobijedili su preokretom na svom terenu Sevillu sa 2-1 u utakmici 17. kola španjolske Primere.

Sevilla je povela golom Francuza Tangyja Nianzua u 13. minuti, na asistenciju Ivan Rakitića. No, preokret i pobjedu Gironi donijeli su golovi Christiana Stuanija u 46. i Yangela Herrere u 88. minuti.

Rakitić, bivši hrvatski reprezentativac u Sevilli, na terenu je proveo svih 90 minuta. Girona je upisala petu pobjedu u prvenstvu i sa 21 bodom zauzima 11. mjesto na tablici. Sevilla je osmim porazom ostala na 15 bodova i nalazi se na 17. mjestu, u opasnoj zoni.

Nogometaši Rayo Vallecana pobijedili su na gostovanju Valladolid 1-0, u susretu 17. kola španjolske Primere.Gosti su mogli povesti u 33. minuti, ali udarac s “bijele točke” Issia Palasona spasio je vratar Valladolida Jordi Masip. Ipak, Palason je u 65. minuti pogodio i donio tri boda Rayu.

Rayo Vallecano je na osmom mjestu Primere sa 26 bodova, dok je Valladolid nakon četvrtog uzastopnog poraza na 16. mjestu sa 17 bodova.