Bundesliga

Gvardiol i društvo zabili šest golova Schalkeu i skočili na drugo mjesto ljestvice, fenjeraš ostao na samo devet bodova

24.01.2023. 21:16

Dvoboj je riješen već u prvih 45 minuta nakon kojih je bilo 4-0 za RB Leipzig uz dva gola Andrea Silve (7, 44) te jedan Henrichsa (15) i Wernera (45+2)

GELSENKIRCHEN Hrvatski nogometni reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je čitav susret za RB Leipzig koji je 6-1 (4-0) uvjerljivom pobjedom na gostovanju kod Schalkea 04 u prvom susretu 17. kola njemačkog prvenstva privremeno stigao na drugo mjesto ljestvice.

Dvoboj je riješen već u prvih 45 minuta nakon kojih je bilo 4-0 za RB Leipzig uz dva gola Andrea Silve (7, 44) te jedan Henrichsa (15) i Wernera (45+2).

U nastavku je Kozuki (56) smanjio na 4-1, ali su u završnici Olmo (83) i Poulsen (89) pogađali za konačnih 6-1.

Drugi RB Leipzig sada ima 32 boda, tri manje od vodećeg Bayerna koji od 20.30 sati igra protiv Koelna, a dva više od trećeg Eintrachta, četvrtog Uniona i petog Freiburga koji će svoje susrete 17. kola igrati u srijedu.

Schalke je posljednji sa samo 9 bodova, pet manje od pedzadnje Herthe.