Prijateljske utakmice

Hajduk svladao slovenskog prvoligaša koji je dva dana ranije remizirao s Dinamom

Autor: Hina

14.01.2023. 18:07

Novu prijateljsku utakmicu, na zimskim pripremama u Istri, odradili su nogometaši Hajduka koji su ovaj put svladali slovenskog prvoligaša Celje s 2-0.

Po jedan pogodak postigao je Hajduk u svakom poluvremenu protiv trenutačno trećeplasirane momčadi slovenskog prvenstva koja je tijekom ovog tjedna odigrala 1-1 u prijateljskom susretu, od 120 minuta, protiv Dinama.

U prvom dijelu strijelac je za Splićane bio Marco Fossati, koji je sjajno pogodio u rašlje s 25 metara, dok je u 58. za 2-0 zabio mladi, 18-godišnji Jere Vrcić. Hajduk, koji je ovaj susret odradio bez svog najboljeg igrača Marka Livaje, bio je mnogo bolji od slovenskog suparnika te je propustio niz prilika za uvjerljivije slavlje.

Bio je ovo ujedno treći uspjeh Splićana na zimskim pripremama nakon pobjeda protiv Radomlja (3-1) i MOL Fehervara (3-2).