Fantastična i dominantna Hrvatska "demolirala" Kanadu!

Autor: Zadarski list

27.11.2022. 15:57
Fantastična i dominantna Hrvatska

Naša reprezentacija stigla je do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu u Kataru. S velikih 4:1 Hrvatska je pobijedila Kanadu. Može se reći, kako je Kanada bila bolja momčad na terenu samo prvih 2-3 minute, kada su i zabili pogodak.

Kanada je povela u 2. minuti golom Daviesa.

Nakon toga, Hrvatska je izdominirala i dvama pogodcima Andreja Kramarića, jednim Livaje i Majera, Hrvatska je preuzela prvo mjesto u grupi F, prije posljednjeg kola.

KRAAAAAAAAAAJ!!!! Gotova je utakmica! Hrvatska velikom pobjedom stigla na prvo mjesto u grupi, barem za sada!

90.+4 minuta:  Kontranapad na samom kraju utakmice, Majer pretvara u pogodak, nakon nesebičnog dodavanja Orišića!

90.minuta: Igrat će se 6 minuta dodatka.

86.minuta: Nove tri promjene u našoj reprezentaciji. Uz velike ovacije iz igre izlaze Modrić, Perišić i Kovačić, a ulaze Majer, Pašalić i Orišić.

84. minuta:  U kanadsku reprezentaciju polako se počela uvlačiti nervoza. Radi koškanja Miller i Modrić dobili žute kartone.

78.minuta: Nova velika šansa za Hrvatsku. Kovačić u velikoj prilici se odlučio na dodavanje, pucao je Brozović, Borjan ponovno brani i spašava Kanadu od potpunog potopa.

70.minuta: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!  Andrje Kramarić prekrasnim udarcem u “malu mrežicu” nakon lažnjaka zabija svoj drugi pogodak danas!

60.minuta: Prva promjena Hrvatske, ulazi Petković umjesto Livaje.

56.minuta: Fantastičnu utakmicu gledamo sada. Nakon velikog pritiska Hrvatske, Kanada dolazi do prilike za šut i Livaković izbija u korner.

54.minuta: VEEELIKA PRIGODAK ZA ANDREJA KRAMARIĆA! Borjan lijepo brani i spašava Kanadu.

51.minuta: Novi odličan ubačaj Borne Sose, no nažalost opet ništa, jer su naši napadači zakasnili i Borjan je to lako primio.

49.minuta: Odličan udarac Osoria, no ništa od pogotka za Kanadu.

Počelo je drugo poluvreme: Kanađani u početku napravili dvije promjene.

Kraj prvog poluvremena: Nakon uvodnog šoka, Hrvatska preokrenula utakmicu i vodi 2:1.

45.+2 minuta: Andrej Kramarić puca iznad grede s 20-ak metara. Lijep udarac, no nažalost nedovoljno precizan.

45.mintua: Sudac iz Urugvaja odlučio je da će prvo poluvrijeme imati 5 minuta nadoknade.

44.minuta: Marko Livaja prekrasnim i preciznim udarcem matira Borjana za vodstvo Hrvatske!

41.minuta:  Utakmica je nakratko prekinuta radi ukazivanja pomoći Eustaquiou.

37.minuta: Kramarić zabija za 1:1! Veliki pritisak konačno je urodio plodom!

35.minuta: Velika prigoda za Marka Livaju, no kanadski golman odlično reagira. Korner za Hrvatsku.

26.minuta:  Andrej Kramarić zabio je pogodak, no nažalost, poništen je zbog ranijeg zaleđa Marka Livaje.

22.minuta: Velika prigoda za Hrvatsku. Kovačić se sjajnim driblingom riješio čuvara, proigrao Livaju, no on nije uspio doći do lopte.

20.minuta: Novo dobro ubacivanje Sose, no ponovno ništa od udarca na gol.

18. minuta:  Kanada u novoj velikoj prilici, no na sreću za Hrvatsku Livaković mirno uzima loptu.

17.minuta: Lijep ubačaj Borne Sose, no kanadski golman izbacuje. U nastavku akcije Ivan Perišić radi prekršaj u napadu.

11.minuta: Prvi korner za hrvatsku reprezentaciju. Hrvatska je bolja ekipa na terenu nakon primljenog pogotka.

2.minuta: Alphonso Davies u prvoj prilici nakon ubačaja s otprilike 11 metara, glavom zabio za vodstvo Kanade.

Krenula je utakmica!

Odsvirane su himne obje reprezentacije i sve je spremno za utakmice. IDEMO HRVATSKA!

Od 17 sati Hrvatska i Kanada igraju susret drugog kola skupine F na Svjetskom prvenstvu u Katru. Na stadionu Khalifa International, “Vatreni” će izaći u nešto promijenjenom sastavu  u odnosu na prvu utakmicu koju su igrali protiv Maroka.

Prema službenom sastavu, Hrvatska će igrati u formaciji 4-1-2-3 i to u sastavu: Livaković- Sosa, Gvardiol, Lovren, Juranović- Brozović, Modrić, Kovačić- Perišić, Kramarić i Livaja.

Prema službenoj formaciji Kramarić bi trebao biti u sredini, dok bi Livaja trebao biti na desnoj strani, no nekako pretpostavka je da će njih dvojica mijenjati pozicije tijekom utakmice.

Kanada nastupa u sljedećem sastavu: Borjan- Miller, Vitoria, Johnson-Davies, Eustaquio, Hutchinson, Laryea-David, Larin i Buchanan.

Pravdu će dijeliti Andres Matonte iz Urugvaja.