Svjetsko rukometno prvenstvo

Hrvatska lagano stigla do pobjede, napokon dočekali vratare, Mate Šunjić briljirao na vratima

Autor: A.P.

21.01.2023. 19:28

U drugoj utakmici u Malmo Areni, Hrvatska rukometna reprezentacija bez ikakvih je problema svladala Belgiju rezultatom 34:26 (21:13).

Od samog početka utakmica je bila jednosmjerna ulica. Odlično smo otvorili utakmicu, i već nakon 12 minuta vodili smo 10:4.  Nakon toga prednost se uglavnom samo povećavala, a u drugom poluvremenu dosegnula je čak 11 razlike.

Obrana je bila solidna. Uništili smo slabašne Belgijance obranom 5-1, s Duvnjakom naprijed.

U napadu, unatoč velikom broju pogodaka, nije sve išlo glatko. Imali smo jednu veću crnu rupu u napadačkoj fazi kada smo više od 6 minuta bili bez postignutog gola.

Najpozitivnija točka današnjeg utakmice je Mate Šunjić. Konačno smo i dočekali golmane. Branio je odlično te na kraju skupio 20 obrana, odnosno velikih 45%.

Najefikasnija su nam bila krila, Marin Jelinić sa 6 i Filip Glavaš s 5.

Filip Glavaš pomalo nenadano prometnuo se u praktički prvo ime “Kauboja” na ovom Prvenstvu.

U drugoj utakmici u ovom terminu Norveška je bez ikakvih problema svladala Katar, 30:17(14:9), i time osigurala četvrtfinale.

Prekosutra Hrvatska igra protiv Bahreina i teoretski još može proći u četvrtfinale. Za to nam je potrebna pobjeda Egipata nad Danskom i nakon toga bolja gol-razlika u omjeru s Danskom.